Козак Гаврилюк (Михайло Гаврилюк) — біографія, інформація, особисте життя, фото, відео

0
36

Михайло Віталійович Гаврилюк (укр. Михайло Віталійович Гаврилюк). Більш відомий як Козак Гаврилюк. Народився 15 серпня 1979 року в Яровке Чернівецької області. Український активіст Евромайдана. Депутат Верховної Ради України VII скликання.

Михайло Гаврилюк, який став широко відомим як Козак Гаврилюк, народився 15 серпня 1979 року в селі Яровка Чернівецької області.

З 10 років навчався в школі-інтернаті. Після 8-го класу навчався в ПТУ. Далі служив в українській армії. Після демобілізації повернувся в рідне село, де займався фермерством.

До 2008 року багато разів їздив на заробітки в Росію.

З 2008 року проживав в своєму селі Яровка, займаючись підсобним господарством, паралельно підробляв.

Своєю екзотичною зовнішністю, а саме — козацьким оселедцем — він зобов’язаний своєї колишньої цивільної дружини Оксани, з якою познайомився, коли був у Росії на заробітках. Сама Оксана про це розповідала журналістам: «Сама підстригаю Мішу машинкою, і як залишила волосся. Коли починаю ревнувати, то можу пригрозити ці волосся вирвати». З цим оселедцем Гаврилюк і прибув на євромайдан.

Був у Четвертій сотні т. н. «Самооборони Майдану».

Став широко відомий після того, як бійці спецвідділення внутрішніх військ розділи України Михайла Гаврилюка догола і змусили позувати з гуцульським топірцем. При цьому здійснювалась відео — та фотозйомка, яка пізніше стала надбанням публіки. Пізніше стало відомо, що знімав на телефон голого Гаврилюка командир взводу харківського «Беркута».

Чинний на той момент глава МВС Віталій Захарченко з приводу приніс Михайлу Гаврилюку офіційні вибачення.

За фактом знущань над Михайлом Гаврилюком прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за статтею 365 кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень).

Козак Гаврилюк на Евромайдане

Казак Гаврилюк на Евромайдане

Казак Гаврилюк на Евромайдане 2

Казак Гаврилюк на Евромайдане 3

У той же час колишні співробітники міліції, які брали участь в оточенні евромайдана, заявляли, що у них були підстави ненавидіти Гаврилюка. Так, колишній начальник управління по роботі з особовим складом внутрішніх військ України Євген Руденко, відомий також під неформальним ім’ям «полковник Беркут», в одному з інтерв’ю зазначав: «Якийсь козак Гаврилюк – пам’ятаєте того голого товариша з льодорубом в руці, над якими нібито знущалися правоохоронці? Пальців на обох руках не вистачить, щоб перерахувати, скільки наших хлопців він підпалив, метаючи «коктейлі Молотова». Ми цього Гаврилюка кілька днів обчислювали, перш ніж затримали. Відморозок, яких мало. З нього зробили героя. Який він козак? Козаком він перестав бути після того, як підпалив першого солдата – сина України, який виконував свій військовий обов’язок».

У травні 2014 року Печерський районний суд Києва виніс вирок міліціонерам, які роздягали Гаврилюка. Обвинувачені повністю визнали свою провину. Гаврилюк пробачив своїх кривдників і не наполягав на призначенні їм суворого покарання. Внаслідок цього один з підсудних було засуджено до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік, інший — до двох років обмеження волі з аналогічним випробувальним терміном.

У той же час начальник спортивної команди внутрішніх військ МВС України полковник Олексій Поляков був засуджений до 2,2 років позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік, а ще один підполковник внутрішніх військ був звільнений від відповідальності у зв’язку із зміною обстановки.

Брав участь в АТО спочатку в якості волонтера. Пізніше оголосив про створення Козацького батальйону добровольців Національної гвардії, а потім вступив в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Золоті ворота».

Під час позачергових виборів у Верховну Раду України восени 2014 року став депутатом від партії «Народний фронт».

У Верховній Раді неодноразово відзначався екстравагантними висловлюваннями. Наприклад, він заявляв, що з держбюджетом України абсолютно не згоден. Коли його перепитали — як же він голосував, якщо не згоден, козак відповів: «взяв, та й натиснув на зелену кнопочку».

Або: «Коли приймали бюджет, я знаю, що деяким депутатам давали по півмільйона доларів. До мене навіть не підходили: знають, що я, дурень, так і проголосую», — говорив Гаврилюк.

У Верховній Раді виступав за легалізацію проституції: «І всі кошти, які надходять, краще, щоб вони поповнювали скарбницю держави, а не чиїсь особисті гаманці. Я думаю, що гроші від проституції бюджету можуть підняти».

Михайло Гаврилюк

Особисте життя Михайла Гаврилюка:

Двічі був одружений, не рахуючи цивільних відносин.

Від першого шлюбу має сина-підлітка. На початку 2014 року він розповідав про перший шлюб: «12 років тому був одружений. Мав сім’ю, дружину, у нас народився син. Але така ситуація склалася у нашій країні, мені довелося їхати по заробітках. І я не завжди знаходився вдома. Їздив колись на роботу і в Росію, треба було десь заробити кошти, прогодувати сім’ю. І як кінцевий результат, заробітки призвели до розлучення і розпаду сім’ї. Чому так сталося, я б не хотів говорити. У всіх бідах звинувачую тільки себе. З сином спілкуюся і допомагаю йому».

Потім у нього була громадянська дружина — Оксана з села Яровка Хотинського району, з якою познайомився на заробітках у Росії. З майдану збирався повернутися до неї, але зустрів іншу.

У травні 2016 року одружився на студентці по імені Ярина, яка на 14 років молодше його. Весілля зіграли в Коломиї Івано-Франківської області. З черговою дружиною він познайомився під час подій на евромайдане. Дівчина — студентка одного з вишів Києва — брала активну участь у протестних акціях у столиці України.

Козак Гаврилюк з дружиною Яриною

Казак Гаврилюк с женой Яриной

Козак Гаврилюк є одним з улюблених об’єктів пародій в українських і російських гумористів.

Так, студія «Квартал 95» створила комедійну короткометражку під назвою «Козак Гавриляк». Не складно здогадатися, що прообразом виступив Михайло Гаврилюк.

За сюжетом пародії козак Гавриляк влаштовує депутатську приймальню в будиночку з солом’яним дахом, тягнучи на плечах рюкзак, набитий грошима, п’є самогон, після чого намагається знайти «контакт» з командою у вигляді собаки, півня і кота.

Козак Гавриляк

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here