ВІДЕО: загибель Зоряни Далиевой спровокувала погром у пологовому будинку Хасавюрта

0
55

Родичі загиблої при пологах 34-річної Зоряни Далиевой влаштували погром в перинатальному центрі Хасавюрта.

Хасавюрт погром

Близько шести сотень родичів загиблої при пологах Зоряни Далиевой зібралися біля перинатального центру в Хасав’юрті, увірвалися в будівлю і влаштували там погром.

На думку родичів, Далиева померла після своїх шосте пологів через помилки лікарів під час кесаревого розтину.

«З людьми спробував поговорити один з лікарів, але медика не стали слухати і накинулися на нього з кулаками. Лікар ледве вирвався. На виклик приїхали поліцейські. Але в переговори з ними люди вступати не стали і пішли. Кілька стекол були розбиті. Щоб діти не застудилися, медперсонал закрив дірки подушками і ковдрами», — розповів очевидець подій журналістам.

Як стверджують близькі Зоряни Далиевой, вона добре себе почувала всю вагітність, а після кесаревого розтину її стан різко погіршився.

«Лікарі ігнорували наші прохання. Не відповідали на наші запитання. Ми нічого не знали, що з нею! Сиротою залишилися шестеро дітей!», — обурюється родичка померлої, Маритта.

Заріна Далиева

Зарина Далиева

За словами медиків, кесарів розтин пройшло без ускладнень. Але через дев’ять годин після операції у Далиевой почалося пізніше післяпологове кровотеча, яке призвело до летального результату.

Лікарі стверджують, що ще до вагітності попереджали жінку про смертельну небезпеку чергової вагітності для неї.

«Ця вагітність була шостою, у всі попередні вагітності народжувався великий плід — це підвищує ризик кровотечі згодом, вони також супроводжувалися тяжкою анемією та гестозами. Однак, незважаючи на протипоказання до шостої вагітності, за релігійним переконанням Далиева не застосовувала методи контрацепції», — йдеться в повідомленні Моз.

За даними телеканалу LifeNews, після смерті породіллі в лікарні вже почалася службова перевірка. Звільнена медсестра, яка сфотографувала і опублікувала фото дітей Далиевой в Мережі, а також знята з займаної посади на час проведення розслідування завідуюча пологовим відділенням Перинатального центру Хасавюрта.

«1 лютого комісія Моз РД провела в Хасав’юрті обговорення даного випадку за участю голови МО, родичів Далиевой, проведено вилучення медичної документації», — прокоментували в прес-службі Моз Дагестану.

За підсумками розслідування і можливого встановлення вини будуть прийняті міри покарання до медичним працівникам, а матеріал передано у слідчі органи.

«З’ясовуються обставини загибелі породіллі, а також встановлюється, наскільки своєчасно і якісно були надані медичні послуги. Найближчим часом буде прийнято рішення про порушення кримінальної справи», — повідомив старший помічник керівника Слідчого управління по Республіці Дагестан Расул Темирбеков.

Родичі та просто небайдужі жителі Дагестану звертаються на програму Андрія Малахова «Пусть говорят» — щоб провести публічний розгляд цієї історії.

Процитуємо текст звернень (орфографія листів збережено):

«Привіт Андрій Малахов. Пишу вам від імені мешканок республіки Дагестан. У Перенатальном центрі в місті Хасавюрт , декілька днів тому померла мати вже 6 дітей, після кесаревого розтину впала в кому і на наступний день 30 січня Далиева Заріна померла, не приходячи до свідомості. Знайома дівчина яка теж лежить в цій лікарні на даний мамент, расказывала як мед. Персонал між собою сварилися і було чути як вони скидали один на одного провину. Таких випадків дуже багато і багато мовчать навіть не багато а всі мовчать , вони не бояться вони просто втомилися добиватися справедливого ставлення до породіль і не тільки. Для того що б просто провели загальний огляд хворі платять гроші. Платять навіть за те що б прибиральниця помила в палаті підлоги. Всі втомилися. Немає слів.

Далиевой Залине було 34 роки. 4 дітей вдома, і ось 29.01.2016 р. вона шляхом кесаревого розтину народила двійнят-хлопчика і дівчинку. 6 дітей залишилися без матері. Старший син, 10 років стояв на вулиці і плакав коли їм повідомили. Скільки ще смертей повинно статися.

Так заведуть справу , передадуть місцевій владі, а там і всьому кінець. Тому що це Дагестан, тут у всіх є «дах» вони знають про без наказанности. Величезне прохання випустити передачу на цю тему, хоч трішки хоч пару хвилин приділити цій проблемі. Може так наш президент Ст. Ст. Путін зверне на це уваги.»

«Салам Алейкум всім жителям Хасавюрта і Хасавюртівського рн. Я житель Ахмед с. Новогатли. У Хасав’юртівському Перинетальном ценрі знову сталася трагедія,з вини лікарів після пологів кесаревого розтину,загинула Далиева Заліна. Не так давно відкрито цей центр,але такі випадки повторюються знову і знову. Ми не повинні остоваться на стороні,ми повинні вимагати пояснення від лікарів. Смерть настає з волі Всевишнього. Але від помилок лікарів стають інвалідами матері і новонароджені діти.Запрошую всіх на забостовку у двір ЦМЛ р. Хасавюрт 3 лютого 9 ч. Ставитеся серйозно,там завтра можуть опинитися наші сестри,дочки.

Вдивіться в очі цій молодій жінці,хіба вона не хотіла б жити?? вона ж народжувала своїх діточок не для того, щоб померти скільки можна терпіти.. за недбалу помилку лікарі порізали їй кров’яний посудину..вона вся стікала кров’ю і під кінець від втрати крові у неї відмовили нирки і вона померла.

Хочемо оголосити влади Хасавюрта. Що, нам набридли їх на закриті очі на адресу ЛІКАРІВ-СМЕРТІ. І оголошуємо свій закон у їх розправі. Якщо Ви не можете вплинути на хід подій. То Ми, прості хлопці і Хасавюрта під гаслом Справедливість починаємо свою битву. ЯК ВБИВАЛИ ПОЛІЦАЇВ. ТАК І БУДЕМО ВБИВАТИ ЛІКАРІВ. Тих лікарів, з Холодним серцем, ЯКІ БАЙДУЖІ ДО БІДНИМ ЖИТЕЛЯМ. Смерть цієї дівчина — крапля терпіння. ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР МІСТА ХАСАВЮРТ — БУДИНОК УБИЙЦЕВ.

Перинатальний центр міста Хасавюрт — будинок вбивць!!!!!»

«Здрастуйте, Андрій! Я студентка журфаку, приїхала на канікули додому( республіка Дагестан, міста Хасавюрт). А тут сталася така трагедія. У місті Хасавюрт в перинатальному центрі з вини лікарів після пологів кесарів розтин загинула Далиева Заліна(31 рік). Лікарі помилково або з-за своєї халатності перерізали їй кровоносну судину, почалася кровотеча і від втрати крові у неї відмовили нирки. На жаль, вона загинула, але подарувала світу, в якому немає справедливості двох близнюків( здорові діти). Я прошу вас і вашу редакцію приїхати і розібратися з цим. Адже це не єдиний випадок. І ви одного разу вже збиралися знімати про нього репортаж. Такі випадки повторюються знову і знову. 3 лютого в 9:00 відбудеться страйк у дворі центральної міської лікарні р. Хасавюрт. Адміністрація міста мовчить. Вистачить прикривати вбивць. Я допоможу вам в отриманні будь-якої інформації. Мене звуть Зухра. Ще раз прошу вас приїхати саме на страйк і розібратися на місці. Мої контакти +79265597037. Не піддавайтеся на провокації нашої адміністрації, давай розберемося в цьому. Зухра Султаналиева [email protected]»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here