Успіння Богородиці Пречиста Діва зєднується зі своїм сином Ісусом Христом

0
55

28 серпня відзначається одне з найбільших християнських свят — Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято радості з’єднання Богоматері зі своїм сином Ісусом Христом. В цей день батьки просять у Богородиці про здоров’я і благополуччя своїх дітей. А всі християни просять у Богородиці заступництва від бід і напастей.

Успение Богородицы 1

Сьогодні свято Успіння Богородиці, яке відзначають православні християни. В цей день Церква згадує кончину Божої Матері. Це день закінчення життєвого шляху Богородиці і радості з’єднання її з своїм сином Ісусом Христом.

Свято триватиме аж до вечора 5 вересня — в храмах будуть поминати Успіння Божої Матері і читати молитви на честь цієї події.

Про земне життя Пресвятої Богородиці після Хресної смерті й Воскресіння Ісуса Христа оповідає Святе Передання. Пречиста Діва перебувала в той час у Єрусалимі, пізніше переїхала разом з апостолом Іоанном Богословом в Ефес, де відвідувала праведного Лазаря на Кіпрі і Афонськую Гору, яку благословила як свій наділ. У день Успіння Богородиці чудесним чином в Єрусалимі виявилися зібраними для прощання з нею майже всі апостоли, які розійшлися по різних країнах з місією проповіді Слова Божого. Засяяло світло, затьмарив світильники, покрівля світлиці відкрилася, і зійшов Ісус Христос з безліччю ангелів.

Одна з найвідоміших молитов у християн — це «Пісня Пресвятої Богородиці» — знаменита Ave, Maria (на латині).

Сьогодні потрібно просити у Богородиці заступництва і звертати до неї молитви про благополуччя і здоров’я дітей.

Молитва — прохання до Богородиці про дітей

Про Пресвята Владичице Діво Богородице, спаси і збережи під покровом Твоїм моїх дітей (імена), усіх отроків, отроковицю і немовлят, хрещених і безіменних і в утробі матері носяться. Укрий їх ризою Твого материнства, виконай їх у страху Божому і послуху батькам, умоли Господа мого і Сина Твого, нехай дарує їм корисне для спасіння їх. Вручаю їх Материнському розсуд Твоєму, яко Ти єси Божественний Покров рабам Твоїм.

Молитва — прохання до Богородиці про заступництво

Заступниці старанна, благоутробная Господа Мати, до Тебе вдаюся аз окаянний і паче всіх осіб грешнейший; вонми голос моління мого, і крик мій і почуй благання. Бо беззаконня моє превзыдоша голову мою, і аз, як корабель у морі, погружаюся в море гріхів моїх. Але Ти, всеблагая і милосердая Владичице, не презри мене отчаяннаго і в гріхах народила погибающаго; помилуй мене, кающагося у злих делех моїх, і зверни на шлях правий заблуканих, окаянну мою душу. На Тобі, Владичице моя Богородице, покладаю все уповання моє. Ти, Мати Божа, збережи і виконай ма під покровом Твоїм, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Рафаель. Успіння Богородиці

Рафаэль Успение Богородицы

Успенський собор в Ярославлі відзначає 800 років

В честь Успіння Пресвятої Богородиці на Русі здавна зводили храми. Один з них — в Ярославлі — сьогодні відзначає своє 800-річчя.

У Ярославлі сьогодні відзначається 800-річний ювілей Успенського кафедрального собору.

Закладений у 1215 році князем Костянтином, храм будували чотири роки. Собор був єдиним кам’яним храмом в Ярославлі. За існуючою традицією головний храм міста називали в честь свята Успіння Пресвятої Богоматері, ось і ярославський собор отримав назву Успенський.

Доля його видалася дуже складною. У своєму первісному вигляді храм простояв до пожежі в 1501 році. Пошкоджене вогнем будівлю відновили через 15 років.

Успенський собор в Ярославлі

Успенский собор в Ярославле

До XX століття храм ще двічі страждав від пожеж і перебудовувався в 1658 і 1670 роках.

Під час антибільшовицького повстання в 1918 році храм дуже постраждав, його вдалося відновити, але ненадовго. У 1922 році його закрили для богослужінь, з дзвіниці скинули дзвони, а саму її розібрали. А 26 серпня 1937 року підірвали сам собор, вирішивши влаштувати на його місці парк.

Відновити історичну справедливість вирішили в 2004 році. І 26 вересня на тому ж самому місці заклали новий храм.

Свої двері для парафіян він знову відчинив 12 вересня 2010 року. Під час святкування 1000-річчя Ярославля його освятив патріарх Кирило.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here