ЄС наклав санкції на Україну з-за зриву Мінських угод

0
63

демотиватор Порошенко и Яценюк

Україна де-факто опинилася під санкціями ЄС.

Донорська конференція, яка повинна була відбутися в квітні, перенесено орієнтовно на осінь (чи відбудеться — не відомо). 30 березня мали відбутися два важливих візиту в Київ — голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і верховного представника ЄС із закордонних справ Федерики Могерини. Обидва високопоставлених чиновника ЄС в столиці України не приїхали.

Додамо проблеми з реструктуризацією українських боргів, що може поставити хрест на кредитування України з боку МВФ.

Логіка тих, на чию фінансову допомогу розраховує Україна проста:

1. Давати гроші країні, в якій йде війна, все одно, що викидати їх на вітер.

Тому потрібні гарантії, що військові дії на Донбасі не відновляться.

2. Гарантією того, що військові дії не відновляться, на даний момент є Мінські угоди.

3. Однак прийнятий Україною закон про особливий статус ряду територій Донбасу (в якому по суті ополченцям ДНР і ЛНР пропонується капітулювати) йде врозріз з Мінськими угодами, обессмислівает їх, і створює передумови для відновлення повномасштабної війни. А що це означає для України з її фінансовими та економічними проблемами — див. п. 1.

На тему скасування візитів голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і верховного представника ЄС із закордонних справ Федерики Могерини сьогодні пишуть «Вести».

Офіційна причина неприбуття голови Єврокомісії для зустрічі з українським керівництвом — хвороба. Втім, після того, як ряд ЗМІ повідомив про те, що Юнкер госпіталізований для операції, в Єврокомісії це спростували, давши зрозуміти, що хвороба не так вже й серйозна. «Ні, голова не в лікарні, він пройшов лікування з-за каменів в нирках, — повідомив вчора офіційний представник ЄК Маргаритис Схинас. — Він у Люксембурзі і повернеться в середу або в четвер у своє бюро».

Ще більш заплутана ситуація з приїздом Могерини — її візит був скасований без пояснення причин. Як прокоментував «Вістям» прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік, приїзд комісара з іноземних справ скасували із-за того, що не відбувся візит Юнкера. Втім, джерело в дипколах назвав таке пояснення нелогічним: «У Могерини власна програма візитів. Вона зараз веде переговори в Женеві по Ірану і скоро збирається в Москву. І скрізь — без Юнкера».

За словами джерела, в європейських структурах дають інше пояснення: «днями Берлін висловив велике невдоволення повідомленнями ОБСЄ про те, що обидві сторони на сході України ведуть обстріл, і тим, що виконання мінського плану зупинилося. Представники Берліна відкрито критикують не тільки Москви, але і українську владу, яка в односторонньому порядку змінив Мінські угоди через поправки в закон про особливий статус. Меркель хоче нових переговорів контактної групи, яка дасть конкретні терміни за мінським планом. А до тих пір Брюсселю рекомендували відкласти всі контакти з Києвом».

Дійсно, позавчора міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив стурбованість останнім звітом місії ОБСЄ в Україні та закликав обидві сторони негайно припинити бойові дії. «Ми повинні звернути увагу на те, щоб зараз не відбулося призупинення реалізації мінських домовленостей», — підкреслив він і додав, що «якщо процес буде припинено, то навряд чи вдасться не допустити нової військової ескалації». За словами міністра, «є багато відкритих питань, які мають обговорюватися в рамках робочих груп всередині контактної групи».

Непрямим підтвердженням вичікувальної позиції Євросоюзу є невизначеність з проведенням інвесторського саміту щодо України», який в українській владі називають «донорської конференцією». Її скликання планувався ще на кінець січня, однак був перенесений — тоді причинами називали військові дії і відсутність домовленості з МВФ. Тепер, за словами міністра економіки Айварас Абромавичуса, найбільш вірогідним терміном проведення саміту називають 28 квітня, одразу після проведення саміту Україна — ЄС.

У той же час Reuters з посиланням на свої джерела повідомив, що і цей термін навряд чи буде витриманий, так як основні інвестори бояться, що їхні кошти «зникнуть у бездонній ямі». Основні висловлювані побоювання — корупція і ризик відновлення військових дій із-за зриву Мінських угод; за повідомленням агентства, в ЄС звучить думка про те, що саміт варто відкласти на кінець року. Як повідомило нам джерело в європейських дипколах, інвестори з ЄС безпосередньо пов’язують перспективи цього саміту з реалізацією Мінських угод від 12 лютого.

«Можливий перенос донорської конференції свідчать, що українській владі все-таки необхідно коригувати свою політику, — вважає політолог Вадим Карасьов. — Нам ще раз дають зрозуміти, що у Євросоюзу інший погляд на вирішення конфлікту в Україні, ніж у США. У Європі вимагають виконання Мінських угод як гарантії, що війна не відновиться.».

© Стрес-служба stuki-druki.com

<<< Маразм міцнішає…

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here