Борис Моїсеєв — біографія, інформація, особисте життя, фото, відео

0
72

Борис Моисеев

Борис Михайлович Моїсеєв. Народився 4 березня 1954 року в Могильові (Білорусь). Радянський і російський танцюрист, актор, хореограф, естрадний співак. Заслужений артист Російської Федерації (2006).

Борис Моїсеєв народився 4 березня 1954 року в білоруському місті Могильов.

Мати — Геня Борисівна Моїсеєва (Мойсес), єврейка.

Щодо обставин його народження, а також про те, ким була його мати і як вона померла є дві різні версії.

За розповідями самого Бориса, його мати була зэчкой — політв’язнем. І народила його нібито у в’язниці. А його перші роки життя пройшли за ґратами. Крім того, Моїсеєв озвучив наступну версію смерті матері: її вбив якийсь глухонімий сусід, який помилився дверима. Про цю історію Борис навіть написав пісню «Глухоніма любов».

Однак сусіди Мойсеєвих, що знали і його самого, і його маму Гєню Борисівну розповідали, що у в’язниці вона взагалі не сиділа і політикою ніколи не займалася. Працювала упаковщицей на могилівському шкірзаводі, мала кілька класів освіти. «Геня була вже немолодий, з пишними сивими волоссям, повненька така єврейка», — описували її сусіди.

У матері Моїсеєва була хвора нога, яка не заживала і постійно гноилась. Від цієї рани, за словами сусідів, вона в підсумку і померла — хвороба перейшла в гангрену. В останні місяці за нею доглядала найнята Борисом доглядальниця. На похорон матері артист не приїжджав — гастролював.

«Заміжня вона ніколи не була, всі троє синів – від різних чоловіків. Бориным батьком, казали, був якийсь відрядні. Може, він і не знав, що у нього в Могильові народився син. У дитинстві Геня іноді вдягала Борю в платтячка. Напевно, після двох синів вона мріяла про дочку, але не сталося. У маленького Борі були світлі кучеряве волосся, блакитні очі – схожий на дівчинку. Був молодшим, ласкавим і улюбленим. Розповідали, що він спав в одному ліжку з Гєнєю мало не до свого повноліття та виїзду в Москву», — розповідали сусіди.

Борис Моїсеєв у дитинстві

Борис Моисеев в детстве

У шкільні роки займався в гуртку самодіяльності при місцевому Будинку культури.

Після закінчення школи перебрався до Мінська, де вступив в хореографічне училище. Навчався у балерини Ніни Млодзинской. Закінчив училище як класичний танцівник.

Працював на Україні в Харківському театрі опери і балету, почавши з посади артиста і закінчивши хореографом-постановником.

У 1975 році виїхав у Каунас, де танцював у музичному театрі. Пізніше став головним балетмейстером литовського оркестру «Тримитас».

У 1978 році створив танцювальне тріо «Експресія», в якому він танцював з двома дівчатами — Ларисою «Ларі» Миколаївною Хітаною (у шлюбі Романова) та Людмилою Чеснулявичюте. Тріо виступало в знаменитому в ті роки юрмальського вар’єте «Юрас перл» («Морська перлина»), художнім керівником якого був Марк Гурман. Там талановитих танцюристів зауважила Алла Пугачова, і запросила працювати у своєму шоу.

Борис Моїсеєв у молодості

Борис Моисеев в молодости

У 1987 році тріо вийшло з трупи Пугачової і почала сольну кар’єру.

C 1988 по 1989 рік «Експресія» виступала в клубах Італії, Франції та Америки. Тріо тривалий час працював у телешоу «Рафаелла Карра представляє» на італійському телеканалі «Rai Due». Через кілька років Борис Моїсеєв став працювати в якості хореографа і режисера-постановника муніципального театру міста Новий Орлеан.

В 1991 році колектив повернувся в Росію, і на телебаченні вийшов документальний фільм «Експресія» про творчість Бориса Моїсеєва та його тріо.

У 1992 році вийшов перший спектакль, в якому тріо «Експресія» стало масштабним шоу-проектом «Борис Моїсеєв і його леді». У 1993 році вийшов спектакль «Боря М + Боні М» за участю групи «Boney M». У цьому ж році виходить спектакль «Шоу продовжується — пам’яті Фредді Мерк’юрі».

Борис Моїсеєв і тріо «Експресія» — Дивне танго

У 1994 році виходить шоу-програма «Каприз Бориса Моїсеєва». У 1995 році вийшов спектакль «Дитя пороку». У 1996 році Моїсеєв випускає спектакль «Падший ангел». За словами Моїсеєва, це вистава-сповідь, де чітко простежується його власна доля: «Я співаю про трагедії і про кохання. Я завжди показую глибину людських почуттів, хто б не був ними пов’язане — чоловік і жінка, чоловік і чоловік. Це любов з усіма її злетами і падіннями. Я граю на сцені історію почуттів». У 1998 році спектакль був показаний на Бродвеї, у театрі «Beacon Theatre».

У 1997 році Моїсеєв випускає спектакль «Королівство любові», 1999 — шоу «25 років на сцені або Просто Лускунчик».

Борис Моисеев 2

У 2000 році виходить спектакль «Не відмовляюся». У 2001 році артист співпрацює з французьким співаком Нильдой Фернандезом і записує кілька пісень у дуеті з ним. У 2002 році виходить шоу-програма «Чужий».

У 2004 році виходить ювілейна програма «Імперія почуттів» присвячена 50-річчю артиста. З 2004 по 2005 рік був ведучим телепрограми «Бардачок» на телеканалі Муз-ТВ. У 2005 році Моїсеєв знявся у фантастичному фільмі «Денний дозор» в епізодичній ролі. У цьому ж році заспівав дуетом кілька пісень з Людмилою Гурченко.

У 2005 році Моїсеєв представив спільне з Л. Гурченко шоу «В цій осені ніхто не винен». У червні 2006 року Борис Моїсеєв виступив у нью-йоркському концертному залі «Міленіум» з програмою «Літо».

Борис Моїсеєв і Микола Трубач — Блакитний місяць

У березні 2007 року Борис Моїсеєв представив прем’єру шоу «Леді і Джентльмени» в Державному Кремлівському палаці.

У 2007 році вийшла автобіографія Моїсеєва під назвою «Пташка: живий звук».

У березні 2008 року на українському телеканалі «Інтер» почалися зйомки ток-шоу «Модний вирок» (укр. «Модний вирок»), в якому Борис Моїсеєв бере участь у ролі судді.

У 2008 році В дуеті з Оленою Воробей брав участь у конкурсній програмі «Дві зірки» (другий сезон).

У лютому 2009 року Борис Моїсеєв представив ювілейне шоу «Десерт» присвячене свого 55-річчя у Державному Кремлівському палаці. У лютому 2010 року Борис Моїсеєв створює нове шоу «ZERO», прем’єра якого відбулася 6 березня в Санкт-Петербурзі БКЗ «Жовтневий».

Борис Моїсеєв і Алла Пугачова

Борис Моисеев и Алла Пугачева

У листопаді 2010 року Борис Моїсеєв пішов від продюсера Євгена Фрідлянда, з яким пропрацював більше десяти років.

20 грудня 2010 року Борис Моїсеєв госпіталізований з підозрою на інсульт, 21 грудня лікуючі лікарі підтвердили діагноз. З кожним днем стан артиста погіршувався, в результаті чого ліва частина тіла була паралізована. 23 грудня співак був введений в кому, йому підключили апарат штучної вентиляції легенів.

3 лютого 2011 артист був виписаний з лікарні і перебував у себе вдома, 17 квітня він з’явився на концерті Крістіни Орбакайте, а вже 22 липня співав на юрмальської «Нової хвилі». Разом з тим, до кінця він не реабілітувався: у нього не працюють всі м’язи обличчя і утруднена мова.

Пізніше він розповідав: «Я був у Москві, приїхав додому з репетиції, збирався повечеряти. Відчував себе, до речі, цілком нормально. Тривогу підняв концертний арт-директор Сергій Горох. Він подзвонив по справі і помітив, що в мене щось не те з промовою – кажу повільніше, ніж зазвичай, відповідаю невпопад на питання… Сергій викликав «швидку», але приїхали лікарі заспокоїли, мовляв, все нормально. Вони зробили якийсь укол і порадили відіспатися. До цього часу примчав Сергійко. Побачивши мене, він жахнувся: я був біліший від снігу. Але не хотів, щоб «швидка» поверталася, – боявся потрапити в лікарню. «Почнуть напихати ліками, ще виступати заборонять… А у мене через два дні концерт! Алла Борисівна і Філіп Кіркоров з Колею Басковим прийдуть! Виступ не можна скасовувати!» – так я міркував. Тоді Сергій застосував важку артилерію – подзвонив моєму близькому другові Йосипу Кобзону, щоб той умовив повернути лікарів. Після слів Йосипа: «Боряш, ми з тобою вже давно не хлопчики… Це може погано скінчитися» – довелося здатися. Лікарі госпіталізували мене і діагностували ішемічний інсульт».

Борис Моїсеєв — Дай мені вогню

«Сцена — це головне, що є в моєму житті, завдяки їй я вижив і продовжую працювати», — зазначав Моїсеєв.

«Я відчуваю себе вічно молодим, вільним і епатажним хуліганом, а в душі — і зовсім хлопчисько», — говорить артист.

Суспільно-політична позиція Бориса Моїсеєва

У 2003 році Борис Моїсеєв вступив в партію «Єдина Росія». Основною причиною, за словами артиста, була потреба мати захист, прикриття. При цьому він зазначив, що Росія може обійтися без демократії і особисто його влаштовує однопартійна система.

Висловлювався в підтримку Володимира Путіна і Дмитра Медведєва.

Критично відгукувався про ідею проведення гей-парадів у Росії і можливості укладення одностатевих шлюбів, але вітав право гей-пар на усиновлення дітей. Виступав проти прийняття законів про заборону так званої «пропаганди гомосексуалізму».

Зр Бориса Моїсеєва: 172 сантиметри.

Особисте життя Бориса Моїсеєва:

Заявляв, що має позашлюбного сина Амадеуса від литовської актриси театру і кіно Эугении Плешките, з якої в 1970-е у нього був роман. Розповідав, що Амадеус живе у Кракові, інженер і подарував Мойсея онука. Правда, ЗМІ з’ясували, що у Плешките є син, але з іншим ім’ям — Мартинас.

Еугеніу Плешките

Эугения Плешките

Борис Моїсеєв став одним з перших гей-співаків в Росії, які вчинили камінг-аут.

«Я не приховую своїх романів з чоловіками. У мене було цілих три любовні історії», – говорив Моїсеєв, не уточнюючи імена своїх коханців.

За його власними словами, він «ніколи не приховував своєї орієнтації і в минулому часто за це отримував», при цьому він стверджує, що «я не пропагандист гей-культури. Я просто грав у гей-культуру в минулих спектаклях». Розмірковуючи про «моду» на гомосексуальність у масовій поп-культурі, артист заявив, що це йому «не подобається». Борис Моїсеєв пояснив, що «коли люди фарбують губи і переодягаються в жіночу білизну, це пішло і гидко. На сцені актор і художник може втілювати свої образи, але навіщо ж все змішувати в одну купу. Треба вміти відділяти мух від котлет».

У 2010 році Борис Моїсеєв раптом заявив, що не є геєм і всі ці роки брехав з приводу своєї орієнтації, створюючи собі певний імідж, щоб досягти слави.

12 серпня 2010 року заявив пресі про майбутнє весілля з американкою Адель Тодд.

Борис Моїсеєв і Адель Тодд

Борис Моисеев и Адель Тодд

Є хрещеним батьком дочки співачки Альони Апіної — Ксенії.

Фільмографія Бориса Моїсеєва:

1985 — Сезон чудес — соліст тріо «Експресія»
1985 — Прийшла і кажу — соліст тріо «Експресія»
1993 — Помста блазня — Ріголетто
2001 — Удар Лотоса — камео
2003 — Божевільний день, або Одруження Фігаро — садівник Антоніо
2004-2005 — Обережно, Задов!
2005 — Вбити Беллу — камео
2005 — Денний Дозор — гість
2005 — Алі-Баба і сорок розбійників
2006-2012 — Щасливі разом — камео (телеведучий)
2006 — Провінційні пристрасті — Аристарх Нелюбов, олігарх
2007 — Школа №1 — запрошений «тато» Жеки
2007 — найкращий фільм — майор міліції
2007 — Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї — Король
2008 — Золота рибка — Золушок
2008 — Невідома версія. Москва сльозам не вірить (документальний)
2009 — Мама-Москва (не був завершений)
2009 — Золотий ключик — заїжджий гастролер
2010 — Зайцев, пали! Історія шоумена — камео
2016 — Яніна Мищюкайте. Життя у пісні (Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje) (Литва, документальний)

Озвучування Бориса Моїсеєва:

2007 — Жаб’ячий Рай (анімаційний) — Референт

Дискографія Бориса Моїсеєва:

1996 — Дитя пороку
1998 — Свято! Свято!
1999 — Просто Лускунчик
2000 — По секрету…
2000 — Лебідь
2001 — Потанцюємо?! (Мега-Хіти-Ремікси)
2002 — Чужий
2004 — Кохана людина
2006 — Ангел
2007 — Пташка. Живий звук
2012 — Пастор. Найкращий із чоловіків

Відеокліпи Бориса Моїсеєва:

1992 — Весна на радість не схожа
1994 — Егоїст
1994 — Дитя пороку
1994 — Самотня ніч
1995 — Танго кокаїн
1995 — Танго кокаїн (друга версія)
1996 — Ангел охоронець
1997 — Глухоніма любов
1998 — Блакитна місяць (дует з Миколою Трубачем)
1998 — Королівство любові
1999 — Зірочка
1999 — Навчи мене любити
1999 — Лускунчик (дует з Миколою Трубачем)
2000 — Дві свічки (дует з Аллою Пугачовою)
2000 — Маленький
2000 — Ати бати
2000 — Лялькова любов
2000 — Чорний лебідь
2001 — Іхтіандр
2001 — День і ніч (дует з Нильдой Фернандес)
2001 — День і ніч (remix) (дует з Нильдой Фернандес)
2001 — Сексуальна революція (дует з гр. Стрілки інт.)
2002 — Коли забудеш ти мене (дует з Нильдой Фернандес)
2002 — Грішний мить (дует з Альоною Апіної)
2003 — Татуювання
2004 — Петербург — Ленінград (дует з Людмилою Гурченко)
2005 — Ненавиджу (дует з Людмилою Гурченко)
2008 — Прибалтійський роман (дует з Лаймою Вайкуле)
2008 — Приходить ніч
2009 — Дві тіні (дует з Анжеліка Агурбаш)
2009 — Королева зима
2010 — Шалене серце
2010 — Я не можу тебе втрачати
2012 — Дай мені привід залишитися (дует з Христиною Збигневской)
2014 — Я бальник (дует зі Стасом Костюшкіним)
2014 — Не важливо (дует з Іриною Білик)

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here