Критикан Політиканів. Гомеричний вигляд

0
51

Критикан Политиканов Гомерический вид

Як повідомляють з Австралії, тамтешній чемпіон по стрижці овець Іен Елкін встановив новий світовий рекорд. Він примудрився менш ніж за годину зістригти з овець-мериносів 40 кілограмів вовни!

Висота шару вовни становила 47 сантиметрів. Майже півметра! Яка запущена була вівця. Цих 40 кг вовни вистачить, щоб зв’язати 30 теплих светрів. Цікаво, що сама вівця на прізвисько Кріс втратила після стрижки половину своєї ваги.

Цього Кріса відловили захисники тварин — шлявся нестриженный в околицях Канберри. Спочатку захисники тварин хотіли самі постригти вівцю, але потім все ж вирішили звернутися до кращого фахівця Австралії. Вони висунули при цьому єдина вимога: на час всієї процедури вівця повинна перебувати під наркозом. Ну а рекордсмен, состригший зазначені 40 кг, припустив, що меринос Кріс незабаром після народження втік від господарів і все своє життя ховався від людей, і це була його перша стрижка. Ось така історія, яка завершилася офіційним світовим рекордом.

Здавалося б, при чому тут Яценюк?

Першим зв’язок між Семеном Петровичем і стрижкою австралійського мериноса виявив наш поллитролог. Мовляв, Яценюк без наркозу стриже, крім того, від нього не втечеш.

Але головне, що нас з мужиками обурило, чому світовий рекорд цього австралійцю дістався? Прикро за Сєню Петровича. Він не те що одну вівцю, а мільйони українців обрізав по саме, як кажуть, не балуйся. Австралійським майстрам такі стрижки і не снилися!

Ну так хрін з ними, з цими вівцями, стрижуть — значить, подобається. Ну тобто я про майдано… бр-р-р… австралійських мериносів. Давайте за дефолт.

Бесіда двох економістів:

— І як ви знаходите українську економіку?

— Я її взагалі не знаходжу…

Ось, шановні, як важливо в цьому житті не тупити і не гальмувати. Я про ту перемогу над дефолтом, яку минулого тижня з гомеричним… бр-р-р… героїчним виглядом оголосив Яценюк. Але «не тупити і не гальмувати» — це я, звичайно, не про Сєню Петровича, а про наше громадське харчування, який оперативно напився з нагоди зазначеної вікторії. А якщо б трохи забарилися, так і ходили б ні в одному оці.

Ви пам’ятаєте, Яценюк проголосив, що «дефолту не буде», що країна списана, а борги запасені… бр-р-р… країна врятована, а борги списані, що вороги осоромлені і т. д. і т. п. Йому ще тоді нагородну гільзу дали, переклепанную у вазу. А потім рейтингові агентства одне за іншим знизили українські рейтинги і оголосили Яценюка неадекватом. Ну тобто вони, звичайно, так прямо не говорили, але в політкоректній формі дали зрозуміти: все, що нагородив у своєму виступі Сеня Петрович, є марення сивої кобили.

Сам Яценюк після цього посоромився виходити на публіку, тому стопки над «i» довелося розставляти пані Яресько.

Глава Мінфіну так прямо і заявила: дефолту не буде — він вже є! За словами Яресько, «ми в стані технічного дефолту». «Буде призупинення платежів. Технічний дефолт по рейтингах вже є. Просто анонс про реструктуризацію з зменшенням боргів по рейтингах Fitch, standard poor; s це автоматично підтвердило», — сказала вона в коментарі РБК-Україна.

Так що, самі бачите, не дарма їм з Яценюком гільзи… тобто навіть вази дарували.

Наш поллитролог ще зауважив, що слід було б не вази, а нічні горщики вручати, але я йому инсинуировать не дозволив і рішуче заткнув провокатора.

Загалом, Україна дефолт по самі вуха. Не кролячі, а в сенсі образності. Куди, як кажуть, не плюнь — в дефолт потрапиш.

Наш поллитролог он теж киває. Навіть пропонує насамперед плюнути в Яценюка, а потім по черзі в кожного члена уряду. Мовляв, там у кожного інтелектуальний дефолт. Але ми з вами на ці провокації кремлівського наймита піддаватися не станемо.

Авторитетні люди задоволені ситуацією на Україні. Глава МВФ Крістін Лагард аж сяяла від задоволення, так їй сподобалося те, що відбувається в українській економіці. «Я вражена тим, чого досягла Україна за кілька місяців», — сказала вона, додавши, що «Україна здивувала світ».

Можна було б подумати, що світ охрінів від тієї швидкості, з якою Україна летить у прірву. Сам МВФ нещодавно переглянув свій січневий прогноз, погіршивши його вдвічі: на початку року фонд прогнозував 7,5% падіння ВВП України в 2015 році, а тепер оголосив, що всі 15%.

Але ні! Пані Лагард оху… ох… ох як була вражена (саме так я і хотів сказати) від досягнутої макроекономічної стабілізації і — хто б міг подумати! — успіхів у боротьбі з корупцією.

Так, шановні, все, що у нас в країні відбувається, — це успіх! Ну тобто МВФ і тих реформ, які він Україні… того… цього… так не нав’язав!.. порадив (во!) проводити.

Власне, про досягнуту дебільно… бр-р-р… стабільності я веду мову на кожній поллитринформации. Ціни стабільно високі. Зарплати і пенсії — стабільно низькі. Тарифи стабільно підвищуються кожен місяць. До 1 вересня он громадяни знову отримали подарунок від влади: тариф на електроенергію для населення зріс на 25%. Так що стабілізець, як вірно зазначила глава МВФ, повний.

В країні досягнуто найвищий за всі роки незалежності рівень безробіття. «Рівень безробіття серед населення — найвищий за всі роки існування України. Серед молоді він досяг 23%», — відрапортував про звершення влади заступник міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

«Мінімальна зарплата на Україні зараз — 1218 гривень, або приблизно 50 доларів. Це не просто найменша мінімальна зарплата в Європі… Це нижче того показника бідності, який використовує ООН для країн, що розвиваються, це — рівень самих бідних країн Африки», — посилив враження про українську стабільності колишній перший віце-прем’єр Арбузов.

Вірним показником стабільності є ломбардний бум. Угу. Наш поллитролог навіть зауважив, що незабаром Україну можна буде в Ломбардію перейменувати. Але це, як ви розумієте, дешева провокація агента Кремля.

«Становище на українському ринку небанківських фінансових інструментів — страхові ринки, ринки кредитної кооперації — страхітливе, відбувається згортання цього сегмента економіки… Росте одна галузь — мікрокредитування через ломбарди. За звітами Нацфінпослуг, за результатами минулого року активи ломбардів зросли на 55%», — повідомив екс-глава Держфінпослуг Василь Волга.

«У всі часи зр активів ломбардів говорить про те, що у людей просто більше не залишилося грошей. Вони зі своїх будинків виносять все, що тільки можна винести… Середній відсоток, за яким ломбарди надають кредити, становить 283% річних. 55% зр в ломбардних мережах говорять про катастрофічну ситуацію в гаманцях громадян України», — пояснив Волга.

У медицині теж все стабільно. Найближчим часом країні загрожує спалах поліомієліту. Як диктаторський режим Януковича—Азарова повалили, так і згорнули вакцинацію дітей від цієї смертельно небезпечної хвороби. Як повідомила Вікторія Задорожна, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського, до майдану цю хворобу на Україні фіксували аж у 1996 році. Зупинена вона була завдяки масовій вакцинації. А після майдану «в Україні високий ризик не просто одиничних захворювань, а спалахів».

Бо, самі розумієте, в умовах нашої стабільності влада не витрачає гроші на всяку нісенітницю на кшталт вакцинації немовлят (одна ампула майже 600 гривень коштує!), є важливіші статті витрат — війна, «Стіна» і т. д. і т. п.

Повний стабілізець в енергетиці визнав Сеня Петрович. «Україна за останні півтора місяці накопичила в підземних газових сховищах 1,5 млрд. куб. м, довівши запаси до 14,5 млрд. куб. м, однак цього недостатньо для проходження опалювального сезону», — похвалився ситуацією Яценюк. Щоб пережити зиму, Україні не вистачає понад 4 млрд. кубів.

За дорученням Яценюка зараз шукають. Ну тобто не газ, а гроші, за які можна було б цей газ придбати. У Європи просили — та відмовила. До агресора за кредитом зверталися — теж чомусь не розщедрився. Тепер Україна стоїть з простягнутою рукою перед «Великою сімкою» — мовляв, подайте, брати наші старші, на підтримку демократичних процесів в умовах зимових холодів.

Добре б ще і на вугіллячко грошенят попросити. Вугілля, як і газу, теж порожньо. Недостача для проходження опалювального періоду в межах 7-11 млн. т — в залежності від температури.

«Ми маємо дані, інформацію, яку підготували наші міжнародні експерти… При мінус чотирьох градусах у нас не вистачає 7 млн. т вугілля. Якщо температура буде нижчою, при більш ніж мінус 20 градусів у нас не вистачає 11 млн. т вугілля», — втішила член комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу пані Кацер-Бучковська.

Про що ще з нашої, без пляшки кажучи, стабільності не сказав? Про податкову стабільність забув? Буде і податкова! Влада якраз збирається з думками — чим би ще українців обкласти? Поки ідея така: обкласти податком у 3% мінімальної зарплати кожен квадратний метр житла незалежно від квадратури.

А то зараз дискримінація багатих виходить, введена ще при олігархічному режимі Януковича—Азарова: платять лише власники квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м, та й то всього 1% мінімальної зарплати. Ось міністр фінансів Яресько (а це її ідея) і вийшла з вказаною пропозицією: ставку підвищити втричі, а платити повинні всі.

Коротше, як і було обіцяно на майдані: багаті будуть платити за бідних.

Так-с, чого у нас далі? Ага. Чергова правозахисна організація звернула увагу на демократичні приниження… вибачте… на демократичні досягнення (саме так!), продемонстровані Україною під владою прийшли з майдану категоричних прихильників європейських цінностей.

Свій вердикт винесли «Репортери без кордонів»: ситуація зі свободою слова в Україні найгірша за всі роки незалежності!

Про це свідчать дані Press Freedom Index 2015 правозахисної організації «Репортери без кордонів». В минулому році Україну вже опускали в рейтингу свободи слова, в 2015-му спустили ще нижче — на 129-е місце з 180 країн. Як підкреслили експерти організації, це «найгірший період в історії України з моменту здобуття незалежності в 1991 році» для свободи слова.

А все, шановні, чому? Правильно: тому що раніше була, без пляшки кажучи, диктатура Януковича, а тепер — завдяки майдану — настав, без закуски висловлюючись, розквіт свободи і демократії.

Ті ж експерти організації «Репортери без кордонів» упевнені, що попереду ще більш райдужні перспективи! На їхню думку, найближчим часом «ситуація зі свободою слова в Україні не покращиться». «Уряд відчуває спокусу контролювати ЗМІ у відповідь на виклики безпеки. Кілька драконівських законопроектів були відхилені в останню хвилину, але є побоювання, що вони можуть бути відроджені в ще більш жорсткій формі, якщо війна затягнеться», — наголосили «Репортери без кордонів».

Так що, прямо скажемо, не дарма майданили «за Європу».

Якраз на тлі звіту «Репортерів без кордонів» влада вирішила посилити враження: Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутися до суду з метою анулювати ліцензію телеканалу «112» на цифрове мовлення.

Все правильно. Є ж «5-я каналія»… секунду, уточню… ага, «5-й канал», ну, той самий, який, грубо кажучи, «чесних новин». Так навіщо ускладнювати проблему, вносити плутанину на інформаційному полі рішуче демократизирующейся країни? Я б взагалі по всіх каналах транслював «чесні новини» з «5-го». Але це, думаю, не за горами.

А зараз ми з мужиками захопилися грою «Нацрада». Угу. Віяння часу. Таких флеш-ігор при тирані і сатрапе Януковича не було. Але тепер свобода і демократія, яку програмісти вирішили відобразити в грі.

Суть гри така. У ній є персонажі, схожі на членів Нацради, які б’ють по логотипів різних телеканалів, набираючи або втрачаючи при цьому очки. Якщо потрапляєш за провладного телеканалу — втрачаєш життя, за незалежного або опозиційному — набираєш очки. Захоплююче, я вам скажу!

Що цікаво, спочатку дана гра була розміщена на сайті з українським хостингом. І відразу пішла блокування від провайдера — за чутками, поширюваними инсинуаторами, по «раді» СБУ. Тому хостинг ігри зараз розміщений в одній з країн Євросоюзу — того самого, на який нібито дорівнює нинішня Україна.

Забавно і наступне. Коли власники сайту поцікавилися, хто особливо активно грає в «Нацраду», то їх здивуванню не було меж: найбільша кількість заходів на сайт гри було з IP-адрес Нацради, Держслужби спецзв’язку та СБУ.

Але, вважаю, дивуватися нічому. Відповідальні особи не дурня валяли і не розважалися на робочому місці, а тренувалися — відпрацьовували навички по зачистці… бр-р-р… захист свободи слова в Україні.

Розкрито чергова змова Кремля. І навіть не один. По-перше, імперіалісти, ніяк не вгамується з підпалами лісів і торфовищ. Раніше вони Чорнобильський ліс підпалювали. Яценюк прогнав їх звідти з допомогою Нацгвардії. Нагадаю: «з’ясувалася головна причина, чому чорнобильський ліс горить: Путін підпалює. Не сам, звичайно, а через засилання диверсантів з факелами. Знахабніли ж агенти ФСБ настільки, що прямо з російськими паспортами приходять підпалювати ліс в Чорнобилі. Самих агентів, правда, ніхто поки не зловив, але Яценюку доповіли, що їх бачили і навіть в паспорти до них заглядали. Почухав Сеня Петрович ріпу, протер окуляри і вирішив направити Нацгвардію в Чорнобиль — радіацію від диверсантів охороняти: «у нас контроль над переміщенням в зоні відчуження, м’яко кажучи, недосконалий — ходять всі кому не лінь», — пояснив він на засіданні Кабміну. При цьому уточнив, що «ходять і ті, хто навмисне підпалює, з паспортами інших країн»…» («помста Козявкіна», №15-16(736), 21-27.08.2015).

Так ось. Прогнав Яценюк диверсантів з Чорнобиля, так ці нахаби ще ближче до Києва перебралися. Прямо-таки по всьому периметру української столиці підпалили ліс і торфовища. Такий зміг влаштували в місті!

Розраховували, що ніхто не здогадається — чиїх це рук справа. Не тут-то було! Майданні, без пляшки кажучи, інтелектуали, розсівшись у владних кріслах завдяки люстрації, відразу вирахували. «Я вбачаю в цьому (у підпалі лісу. — К. П.) політичну складову: це навмисні підпали, які робляться з метою розхитування ситуації в країні», — пояснив на прес-конференції голова Держслужби з надзвичайних ситуацій України Микола Чечоткін.

Ось така, шановні, чечітка виходить. Так що, жителі столиці, дихайте смогом і не нарікайте, бо Путіну тільки того і треба — щоб ви стали пред’являти претензії владі, обзивати їх нездарами і профанами, вимагали прийняття ефективних заходів для забезпечення пожежної та екологічної безпеки, а в цілому — дестабілізували політичну ситуацію і заважали владі реформить реформи.

Однак підпали — це так, можна сказати, дитячі забавки порівняно з іншою каверзой, яку Путін надумав. Знаєте, що замислив цей інтриган? Донбас Україні повернути! Угу.

Цю кремлівську провокацію викрив товсто… товсто… толстолобый (саме так!) мислитель, я б навіть підсилив — світило інтелектуального протистояння з Кремлем Антон Геращенко.

Задум Путіна, прямо скажемо, єзуїтський: «Зараз Путін всі свої сили кинув на розкол України зсередини. Перш за все, на розкол Верховної ради з метою проведення нових парламентських виборів. Як тільки він побачить, що ці плани реальні, він обов’язково спробує повернути Донбас до складу України, щоб його мешканці змогли взяти в них участь», — сказав Геращенко в інтерв’ю «Апострофу».

«З-за того, що виборці Криму і Донбасу не брали участь в торішніх парламентських виборах, структура влади в Україні докорінно змінилася. Більшість у парламенті стало належати проєвропейським силам», — зауважив депутат. «Але якщо виборці Донбасу знову отримають можливість голосувати, то цілком очевидно, що вони будуть підтримувати проросійських політиків. Це може серйозно змінити баланс влади в країні», — додав він.

Жах! Ну тобто я про підступний план Путіна. А уявіть, якщо у Кремлі надумають посилити свої підступи ще і повернення Криму до складу України! Це ж які тоді результати виборів вийдуть?! А структура влади?!

Якщо ми з мужиками правильно зрозуміли цього Антона, той ні Донбас, ні тим більше Крим Україні повертати не треба.

А наш поллитролог ще далі пішов. Мовляв, не спеціально і війну влаштували, щоб відрізати частину територій з антимайданными настроями від участі у виборах — спочатку президентських, а потім парламентських… Але я був напоготові і оперативно заткнув инсинуатора, щоб не поширював наклепи на наш демократичний лад.

Так-с, а за бугром у нас що? Польські військові розікрали склад гуманітарки, призначений для української армії, — не дорахувалися півтори тисячі ковдр та матраців. Польська прокуратура пред’явила звинувачення 18 солдатам і цивільним особам. Ну, тут, прямо скажемо, нічого цікавого. Поляки, очевидно, розсудили так: все одно на Україні розкрадуть — так навіщо на транспортні витрати витрачатися!

Вчені США визнали помилкою теорію демократичного світу. Американські політологи і математики, які досліджували цю тему, прийшли до висновку: не прихильність демократичним цінностям, а економічні та геополітичні інтереси визначають лінію поведінки держав. Тому війни між демократіями більш ніж реальні. І взагалі: таке поняття, як «демократичний світ», вже застаріло.

Загалом провокаційне вийшло дослідження. Можна сказати, пролили горілку на рюмницу нашого поллитролога, який почав було инсинуировать з цього приводу, але я його оперативно заткнув, щоб не підривав наші, без пляшки кажучи, демократичні засади. До того ж постмайданна Україна рішуче спростовує хибні вищевказаних вчених і переконливо демонструє, що як тільки демократи дориваються до влади — одразу наступають мир і спокій.

Ага. От цікаво: від Європи скоро отримаємо новий подаруночок. Ну-ка, здогадайтеся — який саме? Не фінансову допомогу! І не безвізовий режим! Біженців отримаємо! Угу. В знак солідарності.

Про цієї карколомної перспективі повідомив глава МЗС Павло Клімкін в ефірі «5-го каналу». В майбутньому, сказав він, Україні доведеться розміщувати біженців на своїй території «із солідарності з ЄС». «На даний момент сирійські біженці або інші біженці не прямують в Україну. Вони теж розуміють ситуацію, і вони розуміють, що ми боремося з російською агресією. Але це питання, безумовно, може стати актуальним і для нас», — окреслив пан Клімкін наступний етап євроінтеграції.

Ну що ж, зело оманливе… бр-р-р… привабливу у нас європейське майбутнє. Замість безвізового режиму від ЄС — сирійські біженці. По-моєму, цілком нормальна компенсація. Розселимо у себе мігрантів з Близького Сходу і Африки та будемо ходити гоголями від того, що з ЄС солідаризувались. Так і повинно бути: ЄС солідаризувався з українцями, коли вони на майдані скакали, а тепер черга України.

Враження від цього гадос… бр-р-р… радісної звістки посилюється повідомленням видання Sunday Express: в Європу під виглядом біженців з Сирії та Туреччини проникли 4 тисячі терористів ИГИЛ!

Почухали ми з мужиками ріпи і устаканили так: у світлі вищевикладеного потрібно не безвізовий режим у Брюсселя просити, а повертати назад візи для в’їжджають з Європи.

За те й випили…

З зростаючим повагою до вас, КРИТИКАН ПОЛІТИКАНІВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here