Верховна Рада прийняла «ганебний» бюджет-2016

0
48

В 4 години ранку депутати Верховної Ради проголосували за держбюджет-2016. Документ схвалений 263 голосами.

бюджет итоги голосования

Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2016 рік в 4 ранку 25 грудня 2015 року.

Перед прийняттям бюджету з доповіддю виступила міністр фінансів Наталія Яресько, а потім прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Яресько у вступному слові уточнила, що держбюджет-2016 передбачає підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму в два етапи — з 1 травня і з 1 грудня — у загальній складності на 12,5%, що відповідає прогнозним рівнем інфляції.

Проект держбюджету розроблений на базі прогнозу зр ВВП 2% і середньорічного курсу гривні 24,1 грн/$1.

Дефіцит збережений на узгодженому з МВФ рівні 83,69 млрд грн, або 3,7% прогнозного ВВП, що на 10,2% перевищує показник держбюджету-2015, хоча за підсумками десяти місяців держбюджет-2015 був зведений з профіцитом 2,77 млрд грн.

Соціальні стандарти при доопрацюванні залишилися незмінними, зокрема, в грудні 2016 року порівняно з груднем 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 12,5%. Кабмін зазначає, що у своїх розрахунках завдяки підвищенню ставки ЄСВ з спочатку запропонованих 20% до 22% і відмови від розширення застосування соціальної пільги він скоротив відрахування в Пенсійний фонд на 27,4 млрд грн — до 144,9 млрд грн.

Витрати на оборону і безпеку держави, збільшено як того вимагало РНБО, на 10,0 млрд грн, у тому числі Міноборони — на 8,7 млрд грн, МВС — на 1,3 млрд грн, Нацгвардії — на 1 млрд грн і Держприкордонслужбі — на 0,3 млрд грн.

З метою виплати заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств, яка була нарахована, але не виплачена в 2015 році, в допрацьованому проекті виділено 500 млн грн. Збільшено також витрати на 9,1 млрд грн на функціонування торговельних представництв за кордоном і на 195 млн грн — на функціонування закордонних дипломатичних установ та розширення мережі власності України для їх потреб.

Уряд також виділив додатково Верховній Раді 296 млн грн, у тому числі на оплату праці депутатів та їх консультантів, систему «Рада-4», створення бездротової мережі Wi-Fi і завершення реконструкції та проведення капремонтів адмінбудівель, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, придбання ПММ.

Збільшена стаття видатків на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування — на 3,25 млрд грн за рахунок підвищення на 13,2% ставок акцизного податку на нафтопродукти.

Виділено 50 млн грн на керівництво та управління у сфері фіскальної політики, 7,54 млн грн — на впровадження системи розвитку інформаційних технологій на фондовому ринку, в тому числі, придбання ліцензійного програмного забезпечення та побудова комплексної системи захисту інформації.

20 млн грн виділено на заходи, пов’язані з проведенням приватизації держмайна.

Прийняття держбюджету-2016 до кінця поточного року дозволить Україні отримати третій транш кредиту EFF МВФ і пов’язану з ним іншу міжнародну фінансову допомогу.

«Наша фракція буде голосувати за ваш ганебний бюджет», — сказав Олег Ляшко на засіданні парламенту в ніч на п’ятницю. Разом з тим, він підкреслив, що його фракція знаходиться в опозиції до влади.

У свою чергу, фракція «Самопоміч» заявила, що не голосуватиме за держбюджет України на 2016 рік на цьому засіданні. «Ми готові за нього голосувати у понеділок, або у вівторок», — заявила нардеп від фракції Олена Бабак.

Депутат від «Опозиційного блоку» Наталія Королевська під час свого виступу в Раді заявила, що доопрацьований проект бюджету України на 2016 рік не читав жоден парламентарій.

«Я хочу запитати міністерство фінансів, яке роздали бюджет і який не бачив ще жоден депутат, який ви хочете зараз вночі за нього голосувати?», — сказала вона. Королевська додала, що в бюджеті на $5 підвищується мінімальна зарплата та на $6 — мінімальна пенсія.

На її думку, цього недостатньо для поліпшення умов життя українців: «Як людям жити в 2016 році з такими пропозиціями бюджету?».

Королевська наголосила, що «Опозиційний блок» цей проект бюджету не підтримає.

Партія «Відродження» (від імені партії виступав Віктор Бондар) нагадала, що предпреждала, що проект бюджету необхідно було вносити ще у вересні. «А тепер ви взяли в заручники всією Верховну Раду, — зазначив Бондар з трибуни, — ви взяли в економічні заручники всю країну і треба виходити з цієї ситуації. Ми розуміємо відповідальність за те, що бюджет повинен працювати і пенсії повинні бути виплачені. Ми прийняли рішення підтримати бюджет, але ми розуміємо, що в першому кварталі вам доведеться вирішувати питання тарифів, вносити зміни, вирішувати соціальні питання, і вирішити всі питання, які ви створили за два роки існування вашої коаліції».

«Батьківщина» заявила, що не підтримує проект бюджету.

На підтримку проекту держбюджету-2016 висловилися «Блок Петра Порошенко», «Народний фронт», депутатська група «Воля народу».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here