Критикан Політиканів. ПроФФФФФФФФФФФФессора

0
70

Критикан Политиканов ПроФФФФФФФФФФФФессора

Ну що, шановні, здійснилося! Архиолигархическая… вибачте… антиолігархічна революція, про яку так довго говорили герої майдану, трапилася!

Причому побороли олігархів зело хитрим способом — за допомогою знищення української економіки та знецінення національних активів. Про досягнуті усмехах… тобто успіхи в частині деолігархізації країни відрапортував у інтерв’ю «Євроньюз» імпортний міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

Так ось цей Абромавічус доповів, що економіка розвинена… тобто практично розвалена до підстави і торгувати країні більше нічим. Наслідком чого і стала та сама деолігархізації. «В країні не залишається великих олігархів, оскільки із-за економічного спаду і девальвації гривні бізнеси олігархів перетворилися на малі і середні підприємства», — заявив міністр. За його словами, у зв’язку з економічним спадом у багатьох компаній накопичилися борги, а їх власний капітал близький до нуля.

Ось це, я розумію, дурьба… бр-р-р… боротьба з олігархією! А то инсинуаторы губошлепили, мовляв, майданні бездари не вміють господарювати, знищили розвалили-угробили… Ідіоти! Ну тобто не майданні правителі ідіоти, а ті, хто вищевказані інсинуації розводив. Бо насправді реалізується продуманий план деолігархізації країни.

Звичайно, знайдуться і такі, які стануть розводити демагогію, мовляв, народу-то від такої, без пляшки кажучи, деолігархізації не легше. Навіть навпаки — тільки гірше. Мовляв, по-іншому уявляли собі антиолигархическую революцію… Але це по недоумкуватості і несвідомість. А з боку інших — ще й за завданням ФСБ, масово засылающей на Україну своїх агентів, що зображують із себе «незадоволених життям».

Чому тут бути незадоволеним? Он за один тільки місяць середня зарплата по Україні скоротилася відразу більш ніж на 500 грн.! Про це повідомляє Державна служба статистики: середня заробітна плата в січні 2015 р. склала 3 455 тис. грн., що на 13,9% (або 557 грн.) менше в порівнянні з 4 тис. 12 грн. в грудні 2014 р. Додамо, що і кількість працюючих в січні 2015-го порівняно з груднем 2014-го скоротилося — на 4,3%.

Різке зниження зарплат викликало загальний ентузіазм серед вдячного населення України, яке не може підібрати слів, щоб віддячити майданні влади за проявлену турботу. Наш поллитролог, правда, пропонував деякі — з арсеналу великого і могутнього багатоповерхові такі словосполучення. Але це, як ви здогадалися, були провокаційні випади инсинуатора з метою ідеологічної диверсії проти курсу реформ і зведення наклепів на наш демократичний лад.

Радість людців зрозуміла. Особливо якщо врахувати, що зменшення зарплат відбувається на тлі істотного збільшення цін, кратного підвищення тарифів і подальшої девальвації національної валюти. А всякий український дегенерат… бр-р-р… демократ в курсі: всі зазначені явища — свідчення рішучості влади у справі реформ і категоричності у сфері просування по шляху євроінтеграції.

Віталій Кличко вирішив особисто перевірити під’їзди житлових будинків Києва. Заходить зі своїм оточенням в один з під’їздів. Ліфт не працює, навколо порожні пляшки, недоїдки, шматки целофану, в одному кутку нагажено, в іншому — бомж валяється.

Кличко обурений:

— Це що за неподобство?! В країні криза, в бюджеті немає грошей, а тут у під’їзді горить лампочка на сто ватт!!!

Так, Віталій дуже глибоко розуміє суть реформ, що реалізуються. Це бачать і самі кияни. Вони, впевнений, навіть здивовані тими темпами, якими обгаживается… тьху ти!.. облагороджується українська столиця під мудрим керівництвом Кличко.

І ось щодо тієї теми, про яку йшлося вище, — «жити стало краще, жити стало веселіше». Ну, в сенсі ціни і тарифи ростуть, а зарплати знижуються.

Приперлися тут днями якісь протестувальники під стіни Київської мерії. Типу життям незадоволені. Учасники акції тримали в руках плакати з написами «Кличко!!! Ти обікрав пенсіонерів. Он тебе на пенсію», «Мер, захисти наших дітей від своїх «реформаторів», вимагали знизити ціни на бензин і підвищити зарплати і пенсії.

Самі бачите, вимоги абсолютно безглузді. Ну кому потрібно підвищення зарплат і пенсій, а тим більше зниження цін? Ось саме.

І самому Віталію ці вимоги здалися «дивними». Ось на цьому дивацтва він і підловив провокаторів. «Дивно, коли під столичною мерією збирають акцію з вимогами, зокрема, знизити ціни на бензин, підвищити зарплати і пенсії, зупинити падіння гривні. Провокатори сьогодні користуються складним економічним становищем в Україні і намагаються використовувати киян у своїх брудних іграх», — цитувала прес-служба київської адміністрації відсіч, який Кличко чисто конкретно дав провокаторам.

Я завжди говорив: Віталій — голова! Як він спритно їх викрив! Тепер, мабуть, довго не поткнуться.

Вивели на чисту горілку і эфэсбэшных провокаторів з фінансового майдану. Ці звили своє зміїне кубло прямо біля Нацбанку. Теж здійснювали свої злочини під личиною «незадоволених життям». Ну, типу курс гривні їх не влаштовує. Валютні кредити-де стали непідйомними. Та інші інсинуації.

Причому впровадилися негідники в демократичні ряди ще на евромайдане — частиною і активними учасниками якого були члени фінансового майдану. Більше року вони видавали себе за прихильників демократичних цінностей. Видавали б і далі, але на погоду погоріли. Угу.

Пішов проливний дощ, а ці нібито протестанти давай винахідливість і кмітливість проявляти — тент над головами розтягнули, дерев’яний настил під ноги поклали. Вони, звісно, намагалися навести тінь на тин: ховаємося від дощу, ноги промочити не бажаємо, на вулиці, мовляв, не літо. Але пильних нацгвардейцев не проведеш: спочатку від дощу ховаються під плащ-наметами — а там і до зазіхання на засади держави недалеко.

Знову ж таки — архітектурний вигляд столиці псують. Приїде під ранок р Гонтарева в Нацбанк, гляне на таке неестетичне видовище — настрій, самі розумієте, вже не те. І як їй потім про великого думати, про те ж курсі національної валюти? Ось саме.

Коротше, мудрувати нацгвардейцы не стали і демократично всипали протестувальникам. «Міліція знесла бульдозерами намет, де ми намагалися сховатися від дощу. Міліція поїхала на нас бульдозером. Дійшло до бійки активістів з правоохоронцями. У кількох людей є кров і травми», — ділилися з місця подій видавали себе за незадоволених життям. Як потім з’ясувалося, кілька людей отримали струс мозку, в інших щелепа зламана. Загалом, все було в рамках закону.

При цьому відкрилися абсолютно кричущі факти. Як заявив глава Служби безпеки України пан Наливайченко на спільному брифінгу з Генпрокурором, провокатори під Нацбанком отримували інструкції з самої Росії! «Вони наймають людей, які, приєднуючись до, можливо, і правдивим акцій, провокують, наприклад, те, що сталося під Нацбанком», — пояснив він.

Так що, я скажу, ще мало вломили. Єдино нам з мужиками не зрозуміло — чому голова СБУ раніше про це мовчав і розговорився тільки після побоїща? Соромився, чи що? І головне: чому ж не заарештований жоден з тих, хто, одержавши інструкції від російських спецслужб, влаштовував акції протесту під Нацбанком? Запишемо в загадки. Треба буде на дозвіллі посидіти над ними з півлітрою.

Неспокійно і в регіонах. Так, і туди теж ФСБ простягла свої щупальця. На одній тільки Волині 800 шахтарів завербували в російські агенти! Гірники мітинги протесту влаштовують, то перекривають траси. А тут і зовсім пригрозили вирушити у Київ — вибивати заборгованість по зарплаті.

Так, шановні, там є заборгованість — кому три місяці не платили, кому півроку. Ось і шахтарі запевняють, що вийшли з протестами через невиплати заробленого. Але це напевно легенда, яку для них придумало ФСБ (не виключено, у співавторстві з ГРУ). Хіба ж стане нормальна людина вимагати зарплату, коли йому дали євроінтеграцію? Через таку дурницю — грошей немає, їсти нічого, сім’ї містити не на що — влаштовувати акції протесту? Та хто ж в це повірить, крім нашого поллитролога! Інша справа — за завданням ФСБ або навіть ГРУ.

Шахтарів цих теж викрили, поставили їм на вигляд їх шпигунсько-диверсійну діяльність, попередили про відповідальність. Я вже думав, зараз цих 800 шпигунів заарештують… Ан немає. Демократична влада проявила гуманізм: гірникам відправили 800 повісток в армію. Ось всім, хто на акції виходив, — порядку в зуби.

«Нам просто мстять за страйки — бунтарів вирішили забрати в армію. Багатьом моїм товаришам, які перекривали траси і збиралися їхати на пікет Міненерго і Кабміну, прийшли повістки, — розповів один з активних учасників протестів. — Зараз ще гірше, ніж в 90-х. Тоді хоч голодували, але не було війни. А зараз повна розруха».

Нічого, в армії його нагодують. Та ще й навчать відрізняти — де розруха, а де процеси демократизації.

Незважаючи на те, що стараннями, без пляшки кажучи, демократичних влади вдалося викрити, без закуски висловлюючись, агентів іноземних спецслужб, розслаблятися, шановні, не слід. Атмосфера досі напружена.

Зокрема, напружив свої мозкові звивини Дурий Алкальевич… нерозбірливо… ага, Юрій Віталійович Луценко — лідер фракції Блок Петра Порошенка. І в результаті цього мозкового напруги сталося коротке замикання… знову не розберу… ага, коротке зауваження для преси: на весну Росія готує соціальні бунти в українських містах.

«Тепер включається план «Б», — з умняком на окулярах заявив Луценко. — Це березень — квітень, коли Путін постарається організувати бунти в українській столиці, в Харкові, Одесі, інших великих містах». Бунти ці будуть на соціально-економічній основі, і для їх здійснення будуть задіяні «свідомі та несвідомі агенти Кремля».

Нам з мужиками особливо сподобався теза про «несвідомих агентів Кремля». Незадоволений низькою пенсією і зарплатою, високими цінами і тарифами, жерти-пити нічого — мовчи в ганчірочку і не здумай бунтувати! Бо навіть якщо ти не завербований ФСБ, то все одно є агентом Кремля! Нехай навіть і несвідомим. Думаю, треба б цю хохму ввести в Кримінальний кодекс. Щоб люди розуміли, ким вони є, коли в голову приходить крамольна думка про невдоволення майданним режимом, а тим більше — якщо виникає бажання протестувати.

Наш поллитролог спробував було розвести демагогію, мовляв, бунти на Україні готує не Кремль, а майданна владу, яка своєю бездарною політикою довела країну до банкрутства, а населення — до повального зубожіння. І якщо вже говорити про «несвідомих агентів Кремля» — то це перш за все представники української влади… Проте я проявив пильність, розводити тоталітаризм не дозволив і чисто конкретно демократично заткнув рукавицю нашому поллитрологу — щоб уникнути ідеологічних диверсій проти нашого демократичного ладу.

Міністерство енергетики України розглядає можливість переходу теплових електростанцій з вугілля на гривню.

Цікава ідея. Новаторська. Знову ж таки — можна знизити енергетичну залежність України від кремлівських імперіалістів.

До речі про гривні. Валютний ринок, самі відаєте, — це одне з найбільш сильних місць українських реформаторів. Ось де, тягнибока мені в Європу, реформи! Тільки встигай стежити… ну тобто не за руками махінаторів з Нацбанку (не слухайте нашого поллитролога!), а за курсовими коливаннями. Дістали зовсім.

Ось де проФФФФФФФФФФФФессора! Що значить «клавіші залипають»? Нічого у мене не залипає. Пам’ятаєте, як майданні, без пляшки кажучи, професіонали над Януковичем сміялися — «проффесор»… Так нинішні порівняно з ним — саме проФФФФФФФФФФФФессора. І це ще м’яко сказано.

Скільки там Порошенко під час виборів обіцяв? «Не більше 10 грн. за долар»? А в бюджет скільки заклали на нинішній рік? 17 грн. за долар? А Гонтарєва скільки радила закладати? «Не більше 13 грн. за долар»?.. Адеквати на адекватах сидять і адекватами поганяють!

Ось тільки один день з наших реформаторських бодунов… тобто навіть буднів.

27 лютого: Порошенко зажадав від глави НБУ Валерії Гонтарєвої «стабілізувати курс гривні на рівні 21,7 за долар». Причому, як повідомили обізнані джерела, «в ультимативній формі».

27 лютого: Національний банк України вважає адекватним валютний курс на рівні 20 грн. за долар. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва в ході зустрічі з топ-менеджментом компаній — членів Американської торгівельної палати.

Визнали чи топ-менеджери Американської торгової палати адекватної саму пані Гонтареву — про це нічого не повідомлялося.

27 лютого: прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає «занадто оптимістичним» курс 21,7 грн. за долар, який заклали в держбюджет в ході недавнього перегляду макропоказників. «Об’єктивно це той сценарій, який буде переглядатися», — сказав Яценюк.

То 20 — адекватний курс, то 21,7, то 21,7 — це неадекватно і занадто оптимістично. Чи всі вони там неадеквати… Цить, гад! Вибачте, шановні, останню фразу — це поллитролог вставив.

Головне, що відповідальних — шукай-свищі. Порошенко про своїх передвиборних «Стратегії-2020» мовчить. Гонтарєва заявляє, що Нацбанк не відповідає за курс. А Яценюк раптом згадав про Конституції! Навіть, судячи з усього, прочитав деякі її норми: «Для мене зараз найкращою відповіддю за курсом був би наступний, а чому ви мене про це питаєте? Читайте Конституцію! В Конституції написано, хто несе відповідальність за стабілізацію національної грошової одиниці. Це — Національний банк».

Потім спітнів очками і вирішив збільшити коло відповідальних: «в цілому по економіці відповідальність несуть всі, в тому числі і парламент». Про уряді тільки чомусь не згадав. Мабуть, забув.

Зате не забув про самому святому: «В умовах військової агресії, в умовах економічної агресії, адже нам Росія перекрила остаточно всі торгові відносини, в умовах фінансової агресії, оскільки те, що зараз відбувається на фінансовому ринку — паніка — ще одна частина гібридної війни, яку провокують і в якій зацікавлені росіяни».

Саме! Це ж одразу було зрозуміло: Кремль валютний курс дестабілізує. АТО ж… пробачте… А то ж провокатори розводять інсинуації, мовляв, в уряді тупорилі, корупція, непомірне рефінансування своїм та нашим, валютні спекуляції… Нічого подібного! Те, що відбувається на фінансовому ринку — «частина гібридної війни»! І гібридами, як ви розумієте, виступають аж ніяк не Яценюк, Порошенко, Гонтарева і далі по патріотичному списком.

Як вчасно Сеня Петрович розставив всі чарки над «і»! Відразу ж сама собою відпала версія валютної паніки, висунута експертами-економістами. Приміром, голова київського офісу Bleyzer Foundation Олег Устенко переконаний, що причина нерегульованого обвалу гривні — в бажанні деяких пройдисвітів задешево скупити українські активи.

«Сам по собі обвал гривні з 6 лютого складно пояснити. Після девальвацій 2014 року платіжний баланс України близький до стабілізації, та резерви НБУ не вичерпані, а МВФ готовий до надання Україні кредитних траншів у березні 2015 року, якщо український парламент ухвалить необхідні поправки до бюджету і законодавства… поясненнями можуть бути або політично мотивовані угоди з гривнею великих гравців, на кшталт «Приват-Банку» Ігоря Коломойського, або очікування ескалації конфлікту на південному сході України. Обвал гривні вигідний і іноземним інвесторам, націленим на скупку українських чорноземів», — зазначив експерт.

Але, як я вже зазначив, після роз’яснень Яценюка про валютної агресії Кремля в рамках гібридної війни дана версія не відповідає дійсності, і навів я її строго довідково. Якщо ж згодом хтось скупить українські чорноземи або стан Бені Коломойського приросте за рахунок валютних… цих… та не махінацій!.. операцій (во!) — це буде чистої горілки збіг. Винен, майте на увазі, все одно Путін.

Так-с, що там у нас ще? Ага. Суспільні настрої. Як повідомляє сервіс Hot trends, найпопулярніший запит у Google в українському сегменті інтернету — слово «дефолт». При цьому найбільш пов’язаним запитом до «дефолту» є «дефолт в Україні».

От я й кажу: не тим народишко забиває собі голову. Ні, щоб про високий задуматися. Скажімо: «демократія», відповідно пов’язаний запит — «демократія в Україні».

Так демократії все одно немає, а дефолт ось він, у порога вартує… Цить, придурок! Вибачте, це поллитролог знову губошлепствует, зводить наклеп на нашу молоду демократію, заодно сіє паніку в наших сплющених… бр-р-р… згуртованих євроінтеграційних рядах.

Не беріть в голову! Ну тобто не демократію, а дефолт. У 2016 р. економіка почне остаточно стабілізуватися. «Я бачу 2016-й-роком початку поступового відновлення… Тому 2015-й має стати підготовчим роком… щоб 2016 рік став роком початку стабільності», — поділився своїм баченням перспектив Сеня Петрович.

Так що до 2016-го, шановні, економіку уреформят по самі, як кажуть, помідори — настане повний стабілізець. Не в тому сенсі, звичайно, що на горло кому-то настане або стабілізується як на кладовищі (не слухайте нашого поллитролога!), а в хорошому сенсі. Я б навіть сказав — в африканському. Ну, або латиноамериканському. Це вже кому як більше подобається.

«Минулого України вже немає, як у межах, так і за структурою економіки. Ми втратили велику частину старого, ще радянського експорту і велика частина заводів не мають жодного шансу на існування, — зауважив український економіст Андрій Блінов. — Я не бачу жодних перспектив для таких заводів, як «Азовмаш», «Південмаш», швидше за все, НВО ім. Фрунзе, швидше за все, будуть великі проблеми у таких підприємств, як «Хартрон», «Мотор Січ»… Україна може перетворитися на чисто аграрну країну, що не робить їй компліменти, тому, що бути житницею — це прекрасно, але це не може становити значну частку ВВП європейської країни. Як показує досвід африканських країн і країн Латинської Америки, це означає у тривалій перспективі бідність населення і невисокий рівень соціальних стандартів».

Самі бачите: стабілізець підкрадається непомітно. Герої майдану першими вкурили, що до чого, прикинули хрін до носа, руки в ноги — і на Захід. Американський журнал Vice пише, що «молоді українці, які брали активну участь у подіях на київському Майдані, прагнуть виїхати з країни». При цьому «не збираються повертатися». Угу. Відскакали, свою справу зробили — і були такі.

Багато громадян, які, виїжджаючи з України, були налаштовані на повернення, зараз все частіше схиляються до того, що залишаться за кордоном. На думку аспірантки Нью-Йоркського університету Емілі Чэнел-Джастіс, яка пише дисертаційну роботу про молоді на майдані, «пов’язано це з тим, що, беручи участь в акціях протесту, багато активісти мали ідеалізоване уявлення про те, як будуть відбуватися зміни в країні, однак реальність виявилася зовсім не такий».

«Багато хто не повернуться. Я не можу сказати, що хочу повернутися додому незабаром», — наводить журнал слова випускниці Києво-Могилянської академії Дарини, яка рік тому була на майдані, а зараз влаштувалася в Нідерландах.

«Провал реформ на Україні протягом двох останніх десятиліть свідчить про те, що революційний запал не призводить до того, що до влади приходить чесний уряд, яке може привести країну до процвітання. На майдані діяли емоційно, а не раціонально — так само, як це було під час «помаранчевої революції» в 2004 році. Якщо на Україні коли-небудь і відбудуться зміни, то це не завдяки зміні влади, а завдяки тому, що зміниться ставлення пересічних українців», — йдеться в статті.

Невже ніякої надії? Поспішаю заспокоїти, шановні: є надія! Її сформулювала в ефірі «17 телеканалу» правозахисниця Тетяна Монтян: «Єдине, на що людям варто сподіватися, що нинішня зграя мародерів і людожерів дуже скоро втече до Липецька. Ну а решта — в Америку».

Скоріше б вже… За то і випили…

З зростаючим повагою до вас, КРИТИКАН ПОЛІТИКАНІВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here