Американська ПРО в Європі буде вперше випробувана в кінці жовтня

0
86

Біля берегів Шотландії пройдуть перші випробування американської ПРО в Європі.

США і НАТО в кінці жовтня вперше проведуть практичне випробування морського компонента системи ПРО в Європі.

В ході випробувань з полігону на британських Гебридських островах біля узбережжя Шотландії буде запущена неозброєна балістична ракета, яку повинні будуть відстежити і перехопити елементи морського компонента системи ПРО. Крім того, учасники навчання повинні будуть знищити одночасно запущену з бойового корабля протикорабельну ракету.

Для перехоплення балістичних цілей буде використовуватися американська протиракета SM-3.

SM-3

SM-3 1

SM-3 2

SM-3 3

За даними Шостого оперативного флоту ВМС США, у навчаннях будуть задіяні всі чотири американські есмінці, оснащених системою ПРО AEGIS, які постійно базуються в Роті (Іспанія).

Крім США в навчаннях також візьмуть участь Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія, Канада, Нідерланди, Норвегія і Франція. Ці країни входять у створений в 1999 році Форум з ПРО на морському театрі військових дій. Організація створена для координації зусиль по створенню системи протиракетної оборони.

ВМС США поки не розголошують конкретний час, місце проведення випробувань і можливий район, над якими буде здійснено перехоплення.

Чотири американських есмінця ПРО, розміщені на постійній основі в Європі, разом зі споруджуваними наземними базами ПРО в Польщі та Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони.

За твердженням американської сторони, вона не спрямована проти Росії, а призначена для захисту європейських країн НАТО і баз США від балістичних ракет Ірану. Росія раніше неодноразово закликала оформити ці заяви юридично.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here