Папа Римський Іоанн Павло II мав стосунки із заміжньою жінкою. ФОТО

0
57

Скандал у Ватикані. У папи Івана Павла II був роман з заміжньою Анною-Терезою Тыменецкой. Про це свідчать оприлюднені листи, раніше зберігалися в таємниці від публіки в національній бібліотеці Польщі. При тому, що Папа Римський повинен був зберігати обітницю безшлюбності.

Войтыла и Тыменецкая 1

В католицькому світі назріває великий скандал. Колишньому Папі Римському Іоанну Павлу II приписують можливі стосунки з жінкою, яка на той момент перебувала у шлюбі.

Про це повідомляє ВВС із посиланням на особисту переписку понтифіка.

Листи Івана Павла II, який помер в 2005 році, до американському філософу польського походження Ганні-Терезі Тыменецкой довгі роки зберігалися в національній бібліотеці Польщі. До останнього часу їх не показували нікому.

Тыменецкая пережила нацистську окупацію під час Другої світової війни. Потім вона поїхала вчитися за кордон і в підсумку зробила наукову кар’єру, ставши філософом в США, де вона вийшла заміж і народила трьох дітей.

В архіві також є фотографії Войтили з його американською подругою. Знімки зроблені в Польщі та Ватикані. Войтила і Тыменецкая кілька разів зустрічалися, гуляли і каталися на лижах.

Іоанн Павло II і Анна-Тереза Тыменецкая

Войтыла и Тыменецкая 2

Войтыла и Тыменецкая 1

Як з’ясувалося, дружба кардинала Кароля Войтили з Тыменецкой почалася ще в 1973 році, тобто за кілька років до того, як він став Папою Римським.

Поки що немає стовідсоткових вказівок на те, що він міг порушити обітницю безшлюбності (целібат).

Тим не менш, листи наштовхують саме на такі підозри.

Першою листування початку Тыменецкая. Вона хотіла обговорити зі священнослужителем написану ним книгу. Спочатку листування мала підкреслено діловий характер, проте згодом її тон ставав все більш і більш інтимним.

Вже в 1974-му році Войтила в листуванні зізнався, що перечитує старі листи Тыменецкой, які здаються йому «дуже глибокими і дуже особистими».

Після обрання папою Іван Павло II написав Ганні-Терезі Тыменецкой, що бажає продовжити їх відносини. Він заявив, що не хоче, щоб перервався «обмін ідеями, який, як я завжди вважав, був дуже творчою і плідною». Але потім сталася сварка через книги, над якою вони разом працювали. Тыменецкая віддала її в друк, але Ватикан подав на неї в суд, звинувативши у спотворенні ідей нового папи. Іоанн Павло II не зміг заступитися за Тыменецкую, і вона вважала, що її зрадили.

Але врешті-решт їх теплі стосунки відновилися.

У кардинала Войтили були й інші подруги, у тому числі лікар-психіатр Ванда Полтавська, з якою він вів переписку протягом багатьох десятиліть. Але його листи до Анни-Терезі Тыменецкой відрізняються більшою емоційністю. Він писав їй, що вона — «дарунок від Бога».

Нагадаємо, Кароль Войтила став Папою Римським Іоанном Павлом II в 1978 році і залишався понтифіком до своєї смерті в 2005 році.

Анна-Тереза Тыменецкая відвідала Іоанна Павла II незадовго до його смерті в 2005 році. А в 2014 році він був оголошений святим.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here