Критикан Політиканів 2009 рік Сатиричний огляд української політики з карикатурами

0
58

КПРС (Критикан Політиканів Зібрання Творів) >>>

Крайня поллитринформация >>>

Критикан Политиканов

Щоб зрозуміти політику
до коренів включно,
горілки треба прийняти,
і притому – значно!

Штабні штани

(«2000», №52 (491) 25 — 31 грудня
2009 року)
Критикан Политиканов Штабные портки

Переглядаю західну пресу: підводяться підсумки року. Як все-таки нудно вони живуть! Ось, приміром, американський журнал «Тайм» склав рейтинг політичних ляпів року. Ну згадали вони Клінтон, перепутавшую «перевантаження» з «перезавантаженням». Відзначили Ларрі Саммерса, економічного радника Обами, який заснув під час президентського виступу в Білому домі. Дружину Обами, Мішель, пом’янули — дозволила собі, бач, обійняти англійську королеву в порушення етикету. У нас в громадському харчуванні аж горілка не скисла, поки ці, з дозволу сказати, хохми читали. Не тих вони там у владу обирають! Туга зелена! Рік пройшов — а згадати нічого!

Хіба що американського віце-президента Джо Байдена, произнесшего якось чудову фразу про роботу адміністрації: «Якщо ми все будемо робити правильно і будемо абсолютно впевнені в тому, що все робимо правильно, тобто 30%, що все піде не так, як треба!».

Але й то всього лише 30%. От якщо наша влада буде впевнена, що все робить правильно, то є 100-відсоткова гарантія, «що все піде не так, як треба!» — один суцільний ляп. І так весь рік. А тому і весело. Нашому народу в цирк ходити не треба: він у ньому живе! У будь-який момент включив телевізор — а там заїжджена трупа чергове подання дає. Ілюзіоністи! Фокусники! А клоуни які! Весь світ заздрить.

«Хіба хто-небудь знає в Україні, що наш український цирк в минулому році став одним з кращих в світі. Це дійсно красиво, тому що весь світ хоче на це подивитися», — звітувала 18 грудня прем’єр-міністр про здобутки України. «Одним з кращих в світі…» Кращим! До чого зайва скромність?

Приватна політика. Уродовластие. Почастішання випадків корупції у владі. Боротьба за переведення в готівку бюджету чиновниками всіх рангів… Даруйте, це чернетка попався… а чистовик от: чесна політика. Народовладдя. Очищення від випадків корупції у владі. Боротьба за збільшення бюджету чиновниками всіх рангів. Ось, саме цей варіант правильний.

А то де ви бачили, щоб наші чиновники бюджет переводили в готівку, корупцію робили частішими та свої приватні інтереси в політиці проводили? Це ж нетипово. Можна ще додати розбещення… збочення… ага, повернення країни на рейки поступального економічного розвитку. Тепер зовсім добре. Майже як у казці. А що за Новий рік без казки! Тим більше якщо новорічне торжество посилюється торжеством демократії у вигляді українських виборів.

Вигадки піарників і політтехнологів входять у завершальну фазу підняття ерек… ерек… електорату (виговорив!) після Нового року. Тут треба буде особливо розстаралися. Щоб розбудити і підняти народ. І на голосування також.

Доведеться вкласти в уста кандидатам порожні… винен, прості слова для розмови з виборцем по шиях… бр-р-р… по душам (по шиях — це після виборів). Втім, методу давно відпрацьована. Головне, щоб кандидат виглядав вельми оригінальним, побільше туману, незрозумілих слів, які й самому вещающему мало про що говорять… ну, щоб виборець не відразу зрозумів, які вони насправді ду… тобто демократи. Про демократію взагалі окрема пісня! Для наших політиків це найулюбленіші коломийки… в сенсі — часто співають. Мабуть, немає жодного, хто б не поклявся, що демократія для нього — це святе, майже як бабл… бр-р-р… як Біблія.

До речі, останню хохму чули? Французи з продюсерського центру » Les Films Grain De Sable приїхали до нас знімати фільм під назвою «Україна. Народження демократії». З чого ви взяли, що кінокомедія? Документальний фільм. Ющенко в ролі головного… цього, як пак його?.. згадав — демократа. Розповідає кіношникам, хто в Україні на кого і на чому лежить. Наприклад, про корупцію: «Україні важко дається боротьба з корупцією… відповідальність за це лежить на більшості у Верховній Раді, яка призначає і уряд, і генпрокурора, і міністра внутрішніх справ, до компетенції яких належить корупція», — пояснив президент. І тільки на ньому нічого не лежить, ніяка відповідальність, ні за що. На якій печі весь цей час лежав він сам — про це, очевидно, в наступних серіях.

Але повернемося до наших баранів, претендентів на головне крісло в сенсі, яким належить вирішальний кидок електорату… тобто кидок до електорату. Люблять вони про патріотизм (останньому притулок кандидата) поговорити, про національних інтересах поміркувати, закотити очі так у задумі — як у гоголівського Манілова: «А чи не буде ця негоция небажана для майбутніх видів вітчизни?..» Манілов перетворюється в Чічікова з «мертвими душами» обіцянок. І, звичайно, Хлестаков, за визначенням самого Гоголя, «фантасмагоричне особа», «брехливий уособлений обман», якого несе «бог знає куди». Додамо — не тільки несе, але й добряче заносить, та так, що він сам починає вірити в свої прориви… Де вже тут виборцю встояти! Ось так і домчить нас українська «птах-трійка» — Манілов, на Хлестакове сидить і Чичиковим погоняющий, — до самого виборчої дільниці!..

Перед самими виборами Кабмін знайшов гроші на підвищення пенсій. Про це повідомив сайт Юлії Тимошенко, заявила міністр праці Людмила Денисова. Не було, не було грошей в уряду (навіть на 60-копійчаний соцстандарт) — і раптом «знайшлися». Ось таке диво.

Але це ще не все. Виявляється, повідала все та ж Денисова, пенсіонерам не тільки доплати до пенсій встановлять, але органи Міністерства праці і соцполітики зараз розсилають кожному громадянину листи з роз’ясненням щодо цього розміру доплати до пенсії. «І кожен пенсіонер побачить і зрозуміє, що Партія регіонів використовує людей як електорат», — запевнила міністр… Роз’яснювальні послання за держрахунок щодо антинародної політики ПР особливо вражають. Але це, звичайно, не передвиборний підкуп, не популізм і вже точно — не використання адмінресурсу у виборчих цілях. Чисто диффамационная… бр-р-р… інформаційна кампанія уряду щодо «регіоналів» та їх лідера, майже що соціальна реклама.

Їхав на ярмарок ухарь купець… тобто купчиха. Юлія Володимирівна ввела моду — фінансувати ті регіони, які планує відвідати. Ага. Приблизно як в тому дитячому приколі: «Куди дуля — туди дим». В сенсі, куди глава уряду — туди і гроші. «Країна йде в боргову яму, а прем’єр-міністр — снігуронька, куди не піде, там 50 мільйонів з кишені випадає, там 100 мільйонів», — обурювався з цього приводу Віктор Андрійович, вимушений роз’їжджати як Дід Мороз, якого пограбували по дорозі, — з порожнім мішком… Все за законами жанру: виділення коштів без рейтингового ефекту — це горілка без пива: тільки гроші на вітер.

А щодо боргів… Ви будете сміятися, але, заявила Тимошенко 16 грудня, «я як прем’єр-міністр ніколи не дозволю втягнути нашу країну в якісь борги, в тому числі і державні борги. І саме тому ми тримаємо високу культуру економічного фінансового протистояння кризі». Дуже, дуже высококультурно все це проробляється: за 11 місяців держборг збільшено всього-то з 80 до 285 мільярдів гривень. Залили пожежу кризи бензином — нехай горить зеленим полум’ям!

До 1 березня 2010-го дотла згорить. Прем’єрка повідомила на Всеукраїнському форумі залізничників: «вже на 1 березня ми забудемо про кризу». Ну тобто відразу після президентських виборів. Що значить «куди дінеться криза»? Нікуди. Ясно ж сказано: «забудемо». А хто забуде — тому допоможуть — згідно відомої народної мудрості: хто старе пом’яне… ну, ви знаєте. Ось. Насправді це не так вже й важко — забути про кризу: прищучити провокаторів і спекулянтів, щоб поменше балакали, а потім назвати те, що є, стабільністю та процвітанням.

Але до 1 березня ще дожити треба. І, бажано, дотиснути МВФ. На черговий транж… транш. Кабмін тільки встигає делегації до Вашингтона засилати. Днями чергова відчалив. На колишніх поллитринформациях ми вам вже розписували ці хохми — таємні обіцянки уряду р-дам з МВФ вийняти з кишені виборця всі ці кредити з хорошими відсотками. Відразу після виборів. Сюжет ніби списаний з фільму «За двома зайцями»: «А старого Сірка я як трухану — червончики з нього так і посипляться!» Свирид Петрович Голохвастов хоче одружитися на Проні Прокопівні Сєркової. Але для цього підприємства потрібно ж грошей, пояснює він німцеві-процентщику, до якого прийшов за кредитом: мамзель на візнику покатати, в ілюзіон зводити. «Вірне справа! Сєркові гроші будуть ваші!»…

Готується Юлія Володимирівна захищати від фальсифікації результатів виборів… секунду, уточню… ага, захищати результати виборів від фальсифікації. От, здається, правильно. Звернулася за відповідною допомогою до евролицым братам, першу партію яких вже завезли в Україну. Ну, з тієї Європейської народної партії, сподобившей нещодавно уявлення Юлії Володимирівни як «майбутнього президента». Дуже, дуже демократичні товариші. І очі такі чесні-чесні, просто ні грама… цієї… та не совісті ні грама, а фальсифікацій.

«…Яків Менелаевич продовжував згадувати, де він бачив ці чисті очі. Коли всі пропуску були видані і в фойє зменшили світло, Яків Менелаевич згадав: ці чисті очі, цей впевнений погляд він бачив в Таганської в’язниці в 1922 році, коли і сам сидів там по дріб’язкового справі».

А ми могли бачити чисті очі європейських спостерігачів, у яких є «чотириста відносно чесних способів» захисту виборів від фальсифікацій, під час майдану-2004.

Ось і відзначилася в часи «помаранчевого шабашу екс-доповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Ганне Северінсен, нині радник нашої прем’єрки, консультує Юлію Володимирівну в частині чесних виборів. «Я даю консультації з питань про вибори, демократії», — розповіла Северінсен в інтерв’ю радіо «Свобода» 17 грудня. Крім того, похвалила Тимошенко за профанаци… реформаційні зусилля: «Я дуже задоволена її (прем’єра) проєвропейським підходом. Я думаю, що Юлія Тимошенко зрозуміла, що для того, щоб наблизитися до ЄС, треба проводити реформи».

Правда, відповісти на запитання — які такі реформи проводила Тимошенко, Северінсен не змогла: «Ці два роки були дуже бурхливими. Але я знаю, що в програмі її (Тимошенко) партії є пункт про євроінтеграції»… О! Це крута реформа. Буквально прорив! Цілий пункт у програмі про євроінтеграцію! Може, Северінсен і нашу партію вільних винократов… тобто винних демократів підтримає? На шпалерах нашого громадського харчування… ну тобто в програмі партії… теж хтось надряпав виделкою пунктир про евродеградации… б-р-р… євроінтеграції.

Підлоги би ще хтось нам, демократам, помив. Та й прання подсобралось. Не візьметься Юлія Володимирівна? Це я до того, що Тимошенко закликала до об’єднання всіх демократичних сил на президентських виборах. Більше того, запевнила, що у разі невиходу до другого туру готова підтримати Віктора Ющенка! «Знову нагадаю сказане у 2004 році — я готова прати білизну у штабі президента Ющенка», — заявила вона.

Все вже було приготувалися спостерігати це захоплююче видовище — як Юлія Володимирівна пере демократичні убрання Віктора Андрійовича. Яценюк навіть пообіцяв, що «якщо треба випрати, я куплю їй пральну машинку». Але… Це жарт така була. Малося на увазі, що це Ющенко буде прати білизну Тимошенко: «Якщо в другий тур президентських виборів вийде Президент Віктор Ющенко, то, звичайно, ми його підтримаємо… Але це абсолютно нереально… Тому вже зараз всі демократичні кандидати в президенти повинні були б заявити, що підтримують саме Ю. Тимошенко… Саме так можна сприймати заяву прем’єра щодо підтримки демократичних кандидатів у другому турі», — розшифрував «велике прання» бютівець Шкіль у коментарі «РБК-Україна».

Хоча з цим Ющенко непорозуміння виникли — то він демократичний, то технічний. 21 грудня бютівці навіть заявили, що будь-які демагогії Віктора Андрійовича на адресу Тимошенко треба сприймати, роблячи поправку на активну участь Віктора Андрійовича у президентській кампанії Віктора Федоровича».

А сама Юлія Володимирівна пояснила, що Ющенко її прямою наводкою мочить… ну тобто не в сенсі… а в плані, дістане з широких штанин дублікатом безцінного вантажу… піар-заготовки мається на увазі. І мочить. Прямо сечі немає. «Янукович пообіцяв Віктору Андрійовичу посаду прем’єр-міністра після своєї перемоги. А президент України прямою наводкою мочить по мені. Ну треба ж якось заслуговувати таку величезну нагороду!» — розповіла Тимошенко.

Мабуть, після виборів Віктор Андрійович в Партію регіонів вступить. Як запевнив 22 грудня, пан Колесніков, «після того, як В. Янукович виграє вибори… Якщо ПР буде домінуючою, то швидше за все ми будемо претендувати на те, щоб представник ПР, не обов’язково депутат, очолив уряд». Ось. До речі, Ющенко якраз «не обов’язково депутат»… Але це, зрозуміло, інсинуації політичних спекулянтів.

Найкраще було б зібрати їх усіх трьох в одній камері — Тимошенко, Ющенко, Януковича, — нехай би мочили один одного, з’ясовуючи, хто кому паху… тобто президент і прем’єр, а кому бути опу… опа… тобто оппо-зиционером. Йдеться, як ви зрозуміли, про телекамери. Ну, щоб дурь… це не я, це Васька устряв….дума кожного видна була.

Але кандидатів-то своя дурь… причепилося ж!.. дума добре відома. Навіщо ж, вирішили вони, демонструвати її перед електоратом? І почали один за одним відмовлятися від теледебатів: Тимошенко, Янукович, Ющенко, Литвин, Яценюк… Чим рейтинговіша кандидат — тим страшніше йому виходити на відкриту дискусію — показувати вміст своєї розуму-палати.

Ющенко, заявив її довірена особа А. Парубій, «готовий дебатувати з реальними, а не технічними кандидатами в президенти», тому дебатувати йому не з ким. Тимошенко, пояснив перший заступник голови фракції БЮТ А. Кожем’якін, цікавиться тільки Януковичем: «Навіть з чинним Президентом Юлії Тимошенко немає теми, на яку вони могли б дебатувати, він дебатує сам з собою, і в нього це добре виходить». У свою чергу Янукович в принципі не проти брехати, але сумнівається, що зуміє перевершити в цьому справі Тимошенко. Позицію лідера ПР озвучила А. Герман: «Я не піду з нею на дебати, бо в брехні Юлію Володимирівну ніколи ніхто не переможе».

Так. З Юлією Володимирівною важко змагатися. Дивовижна жінка. І сшибет, і знищить. Он як обделала… тобто уделала своїх конкурентів в історії з програмою «Шустер Live» на ТРК «Україна». За день до ефіру Тимошенко заявила, що буде приймати участь у програмі лише за умови присутності в студії Віктора Ющенка і Віктора Януковича, — таку відповідь прем’єрка надала редакції програми, повідомив С. Шустер 17 грудня. Приспала пильність, а потім узяла та й заявилася на програму! Очевидно, попередньо переконавшись, що суперників не буде — ні Ющенка, ні Януковича. Спритність коси і ніякого тимошенничества.

Тепер у неї нова політтехнологічна лінія утворилася: «боягуз Янукович», якого вона буде до самого дня голосування викликати на дуель. Типу: «Леопольд, виходь! Виходь, підлий боягуз!»… У Тернополі 21 грудня вона бідкалася: Донбасу, мовляв, має бути соромно за свого лідера Януковича, який «сдрейфил» і не прийшов до неї на прямий ефір. «Я думаю, Донбас має бути розчарований своїм лідером. Так боятися не можна публічно. Краще приходити на дебати, дивитися очі в очі і вести дискусію для того, щоб люди зрозуміли, що є насправді… Але, на жаль, не набралися мужності… Якщо потрібні якісь ліки від боягузтва, ми передамо, у нас є рецепти. Можливо, вони трошки підбадьорили», — сказала Тимошенко. Що саме за ліки від боягузтва» — не пояснила, але, можливо, запропонує посадити Віктора Федоровича на пару днів в клітку з Тигрюлею?

Втім, Віктор Федорович навряд чи погодиться. Не через боягузтво, звичайно, а тому що православний, а не хто-небудь там. Як сказав Янукович, «я живу за православним календарем, а не за китайським… Її жарти, які я іноді чую, виглядають смішно. А якщо я на Тигрюлю схожий, нехай буде так, я не заперечую». І щодо дуелі: «я цього робити не буду, щоб вона не чекала, що я надам їй радість і буду відповідати в такому ж стилі, як вона це робить». Але взагалі відповідь вихлоп… бр-р-р… постріл за ним, «відповідь буде обов’язково», але як і коли — це право він залишає за собою…

«Юлію Володимирівну запитують, чи буде третя хвиля грипу в Україні? Юлія Володимирівна відповідає: «Буде, якщо буде третій тур виборів президента», — це Ющенко хохмит. У нього нова фішка — анекдоти про Тимошенко. Але, що цікаво, закон про виділення 600 млн. грн. на боротьбу з епідемією грипу — підписав. То сам по звичці до третього туру готується, то вся справа в тому, що свинячий грип нині лютує в його рідній Хоружівці. Так. Як повідомляли «Подробиці» 17 грудня, в селі Хоружівка Недригайлівського району Сумської області 70 учнів школи та інтернату захворіли на грип та ГРВІ. Дев’ятьом із них поставлений діагноз «грип A/H1N1»… Тепер навіть поповзли чутки, що це і не каліфорнійський грип зовсім, а хоружевський.

Але головне в іншому — Ющенко нарешті знайшов відмінності між Тимошенко і Януковичем. А перш то чобітьми їх обзивав, то валянками, то яйцями… Але є, є все-таки різниця. Вона «полягає в тому, що один двічі судимий, а друга — двічі не судима», — повідав про своє відкриття Віктор Андрійович 20 грудня в Чернівцях.

Прибула в Одесу банда з Амура,
У банді були урки, шулера.
Банда займалася темними справами,
І за нею стежила ГУБЧЕКА.
Мова тримала баба, звали її Муркою,
Хитра й смілива була.
Навіть злі урки — і ті боялися Мурки,
Злодійську життя вона вела…

Це лекції Ющенка про міжнародне становище України, прочитаної президентом перед викладачами та студентами Київського інституту міжнародних відносин. Ну, тобто Віктор Андрійович, звичайно, не співав (може, не в голосі був), але пообіцяв, що буде співати вся країна, якщо не переобере його на другий термін, віддавши голоси Януковича або Тимошенко: «ми будемо всі співати Нюрку або Мурку, що там співають?»… Може, Юльку?

До речі, у цьому плані цікаво, як Юлія Володимирівна і Віктор Федорович засперечалися: чиїм електоратом є контингент місць не настільки віддалених? Кожен впевнений, що саме його.

Так, спочатку заступник голови фракції ПР пан Єфремов заявив: «Якщо на зонах хоч одна людина проголосує за Тимошенко, керівник відповідного департаменту в області повинен на наступний день після виборів сам зняти з себе погони. В те, що наші люди (невже і там є осередку Партії регіонів?! — К. П.), засуджені до позбавлення волі, — одностайно за Тимошенко, не повірять навіть приблудные собаки».

Але Юлія Володимирівна наполягає, що зеки підтримають саме її як найавторитетнішого… ну, ви розумієте… кандидата, а не цього неправильного пацана: «Якщо б навіть балотувався лише один Янукович і більше не було конкурентів, вони (засуджені) б за нього жодного голосу не дали б, тому що там є відповідне ставлення, і вони дуже добре знають, що відбувалося, коли він був там, тому там за нього голосувати ніхто не буде. У нього там статус був не той»… Невідомо, що мала на увазі Тимошенко, ясно тільки, що в неї самої з кримінальним статусом, очевидно, все в порядку.

І на закінчення за агентів ЦРУ… винен, за агентів ФБР. Так, саме ФБР. А те, що про Кетрін-Клер Чумаченко плетуть щодо ЦРУ, — це неправда. Чоловік краще знає, чий агент його дружина.

Віктор Андрійович продовжує сеанси мазохізму. Найбільше, каже, постраждав від свободи слова. Журналісти, бач, допекли. Але він страждає, страждає, а все одно терпить. А адже іноді йому навіть до ню доводиться роздягатися, щоб свободу слова дотримати!

«Мені доводилося пояснювати не те, що в буквальному слові пояснювати, а знімати одяг і пояснювати, чому я поважаю свого батька — героя Радянської Армії», — розповідав Ющенко 16 грудня. Ми з мужиками вже який за рахунком пляшку акцептируем, щоб розібратися, коли його батько встиг стати «героєм Радянської Армії», але головне — в чому ж там хохма була в ситуації з роздяганням? Може, показував, що від батька в спадщину дісталася — гідне поваги?

Так от щодо ЦРУ… тьху ти!.. ФБР. Кетрін-Клер дюже засмучується з цього приводу. Віктору Андрійовичу постійно доводиться пояснювати їй в тому сенсі, що: ти насамперед українка! А потім вже… Ну, якось так. «Скільки разів я пояснював, що вона (моя дружина) не агент ФБР, вона українка», — розповідає Ющенко. Але головне навіть не в цьому. Платять мало: «Моя дружина агент ФБР — чи не агент. Моя дружина давно сказала, що там (у ФБР) мало платять, не цікаво там працювати», — пояснив Віктор Андрійович («УП», from-Ua).

Як же все складно в цьому світі! Як взаємопов’язано! Здавалося б, дрібниця — агента ФБР не влаштовує зарплата, а закінчується «помаранчевим» переворотом і президентським терміном чоловіка!

Ми від нашого поллитрбюро вирішили у ФБР листа написати. А то що ж це виходить — розплодили агентів, а платять мало. Нехай збільшують оклад. І забирають своїх співробітників назад в Америку. Разом з чоловіками, звичайно. За те й вип’ємо…

***

Buravok: Критиканич, я вже звертався до тебе, щоб ти задав перцю Верховній Раді. Нема ніяких сил дивитися на поведінку депутатів у сесійній залі. Пан В. Литвин після реєстрації, дивлячись ясними очима в наполовину порожню залу, каже: «В залі картками зареєстровано…» Пан Лавринович вже слова «картками» не вимовляє…»).

Шановний Buravok, що Вас, власне, бентежить? Наполовину порожній зал? Невже Ви думаєте, що якщо всі 450 депутатів власною персоною розсядуться в кріслах — зал від цього перестане бути пустим?

З зростаючим повагою до вас

Критикан ПОЛІТИКАНІВ
(«2000», №52 (491) 25 — 31 грудня 2009 року)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here