Лікар-вбивця Ілля Зелендинов отримав 9 років колонії суворого режиму

0
62

За вбивство пацієнта в лікарні Бєлгорода лікар Ілля Зелендинов засуджено до 9 років ув’язнення з відбуванням у колонії суворого режиму.

Илья Зелендинов

Жовтневий районний суд Бєлгорода засудив Іллю Зелендинова — колишнього лікаря болградської міської лікарні №2 — до 9 років і 2 місяців колонії суворого режиму.

Держзвинувачення вимагало для підсудного 10,5 років колонії суворого режиму, захист наполягав на умовному покаранні, вимагаючи перекваліфікації справи на статтю «Заподіяння смерті з необережності».

Сам Зелендинов в останньому слові попросив засудити його «відповідно до закону».

За версією слідства, 29 грудня 2015 року в приймальне відділення лікарні поступив пацієнт — Євген Вахтін — який під час процедури вдарив ногою медсестру. Хірург Зелендинов вирішив заступитися за колегу і вдарив пацієнта по обличчю, після чого той впав і помер.

Колишній лікар Зелендинов визнаний винним в умисному заподіянні тяжкого шкоди здоров’ю і нанесення побоїв з хуліганських спонукань.

«Суд постановив засудити Іллю Зелендинова до 9 років і 2 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму», — виніс вердикт суддя.

Вбитий Зелендиновым Євген Вахтін

Евгений Вахтин

Зелендинову також заборонили три роки займатися медичною діяльністю. Він може оскаржити вирок протягом 10 діб у Бєлгородському обласному суді.

Слідство відзначило, що, будучи лікарем, Зелендинов достовірно знав про можливі наслідки ударів у шию, проте, ставився до цього байдуже.

Психічних захворювань і розладів у нього не виявили.

Нагадаємо. Про вбивство стало відомо значно пізніше після трагедії і тільки завдяки тому, що інцидент був знятий на камеру відеоспостереження. Тільки коли ролик з вбивством опинився в Мережі — правоохоронці зайнялися розслідуванням. До цього лікарі міськлікарні, де працював Зелендинов, намагалися приховати подію і видати смерть Вахтина за нещасний випадок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here